Gorica i Agrodalm i dalje stopostotni, Universitas svladao Borovo

Sportnet • ponedjeljak, 13.11.2017.

U petom kolu Prve košarkaške lige lideri Gorica i Agrodalm upisali su očekivane pobjede Do pobjede je došao i splitski Universitas koji je svladao Borovo...

U susretu petog kola Prve košarkaške lige na splitskim Gripama sastali su se AKK Universitas i KK Borovo iz Vukovara. Gosti su u Splitu tražili svoju prvenstvenu pobjedu, a domaćini prekid niza od dva poraza.

Rezultatski neizvjesnu utakmicu gledali smo do osme minute i vodstva gostiju 22:21. Serijom trica Ivan Omrčen odvodi domaćine na dvoznamenkastu prednost na kraju prvih 10 minuta. Nevjerojatnu šutersku dionicu imao je Omrčen u prvoj četvrtini: 17 poena bez promašaja, 5 od 5 za tri poena.

Sredinom druge četvrtine semafor je pokazivao 49:28 za Universitas i bilo je jasno da je utakmica riješena. Do kraja utakmice gledali smo odrađivanje posla u kojem su svi igrači dobili minutažu, i na kraju uvjerljivu pobjedu Akademskog košarkaškog kluba Universitas 103:77.

Najbolji kod domaćina bili su Ivan Omrčen sa 23 poena (1/1 za 2, 7/10 za 3) i Ivan Vrgoč sa 16 poena (5/6 za 2, 6/6 slobodna bacanja), 10 skokova, 4 asistencije i 3 blokade. Goste je predvodio Toni Kovač sa 21 poenom (9/13 za 2, 3/3 slobodna bacanja) i 5 skokova.

Rudeš je na krilima 18 poena i osam skokova Tomislava Cvitkovića stigao do pobjede protiv Kvarnera kojem nije pomogao sjajan nastup Ivana Vucića koji je susret završio s 34 poena i 11 skokova.

I dalje za poraz ne zna Agrodalm koji je upisao pobjedu i protiv Istraunija sa 104:98. Raspucani domaćin pogodio je 15 od 28 trica, a posebno je raspoložen bio Domagoj Matić s 28 poena (8/13 trica).

Bosco u gostima u Karlovcu nije mogao računati na Karla Uljarevića koji ima sve veću ulogu u Ciboni, ali svejedno je slavio 89:87. Dominic Gilbert (24 poena, sedam skokova), Mate Mandić (23 poena) i Ante Bubalo (22 poena, sedam skokova) bili su dovoljni.

Bez poraza je i dalje Gorica koja je odnijela pobjedu i iz Ludbrega gdje je svladala Grafičar uz 24 poena Marka Petrovića.