Viktor Galović preko sedmog nositelja do četvrtfinala u Bresciji

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.11.2017.

Viktor Galović odigrao je dobar meč u drugom kolu turnira u Bresciji i svladao je Ričardasa Berankisa u dva seta. Sedmi nositelj poražen je sa 7:6, 6:4...

Osvajač juniorskog US Opena iz 2007. godine nije uspio svladati Viktora Galovića. Ričardas Berankis, igrač koji je prije manje od mjesec dana igrao finale na ATP turniru u Moskvi, morao je stisnuti ruku Galoviću i priznati poraz.

I prije mjesec dana Galović je u Italiji igrao u četvrtfinalu, tada je u Ortiseiju poražen od Tima Pütza, a sada će se za polufinale boriti s Bjelorusom Uladzimirom Ignatikom koji je svladao Lucu Margarolija u tri seta.

Galović je u prvom setu rano bio u problemima, imao je Berankis čak šest break lopti u trećem gemu, ali hrvatski tenisač se izvukao i na kraju je odluka pala u tie-breaku. Tu je Galović odigrao odlično i sa 7:3 uzeo set.

I u drugom setu Berankis je propustio priliku za prednost, kod 2:1 imao je 15:40 i još jednu break loptu, sve je propustio i u završnici izgubio je servis i u konačnici i meč.

Vrlo dobar nastup Galovića i vrijedan skalp za ulazak u četvrtfinale gdje neće biti bez šanse.