Barcelona do novog slavlja nad Valencijom, Baskoniji treća pobjeda u nizu

Petar Jenjić • nedjelja, 19.11.2017.

Odigrano je i preostalih sedam utakmica devetog kola španjolske ACB lige. U derbiju kola Barcelona je i drugi puta ovog tjedna svladala Valenciju, treću uzastopnu pobjedu upisala je Baskonia, dok je Gran Canaria preokretom stigla do slavlja protiv Estudiantesa, za koji je solidnu utakmicu odigrao Goran Suton...

Treću pobjedu u posljednja četiri kola upisala je MoraBanc Andorra koja je na domaćem parketu bila bolja od Unicaje 66:60 i tako joj nanijela treći poraz u nizu. Kada je početkom druge četvrtine preuzeo vodstvo (21:20), domaćin ga do kraja nije ispustio. Uspjela je Unicaja tri minute prije kraja doći do izjednačenja (55:55), no Andorra uzvraća s pet uzastopnih poena, ostavlja dvije minute protivnika bez poena i zaključuje susret pobjedom.

Jaime Fernandez s 12 koševa te Chris Copeland s 11 poena i pet skokova predvodili su Andorru do slavlja. Najbolji je kod gostiju bio Adam Waczynski s 14 koševa.

Treću uzastopnu pobjedu upisala je Baskonia koja nije imala pretežak posao u gostima kod San Pablo Burgosa, slavila je rezultatom 100:76. Sve osim prve četvrtine bila je jednosmjerna ulica, gosti su na poluvrijeme otišli s 13 koševa viška (57:44), a do kraja bez problema održavali dvoznamenkastu prednost.

Goste je do slavlja predvodio Tornike Šengelia s 18 poena i osam skokova, dok je Janis Timma dodao 17 koševa. Najraspoloženiji je kod domaćina bio Deividas Gailius s 15 koševa.

Do domaće pobjede stigla je i Gran Canaria koja je bila bolja od Estudiantesa rezultatom 99:95 i tako mu nanijela peti poraz u sezoni. Gosti su polovicom treće četvrtine imali 11 koševa viška (72:61), ali su prednost ispustili već do ulaska u posljednjih deset minuta. Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, Estudiantes je imao poen viška minutu prije kraja (95:94), međutim, prvo Eulis Baez ubacuje tricu, da bi pobjedu domaćina potvrdio D.J. Seeley s linije slobodnih bacanja.

Upravo je Seeley s 20 poena bio najbolji kod domaćina, dok su po 12 koševa dodali Baez (pet skokova) i Luke Fisher. Najbolji je kod gostiju bio Alec Brown s 18 poena i sedam skokova, dok je Goran Suton zaključio susret s 11 koševa (3/6 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2), četiri skoka i dvije asistencije za 24 minute na terenu.

Samo dva dana nakon pobjede u Euroligi košarkaši Barcelone upisali su novo slavlje protiv Valencije. Katalonska momčad večeras je na domaćem parketu bila bolja rezultatom 79:74 i tako se s današnjim protivnikom izjednačila na drugom mjestu s omjerom 7-2.

Zahvaljujući jako dobro odigranoj drugoj četvrtini, koju je dobila s 24:13, Barcelona je na poluvrijeme otišla s osam poena viška (37:29). Do samog kraja susreta Valencia je bila blizu, a 30 sekundi prije kraja došla je do minus tri (75:72). Ipak, da bodovi ostanu u Barceloni polaganjem se pobrinuo Thomas Heurtel.

Kevin Seraphin s 19 koševa i Rakim Sanders sa 16 poena predvodili su Barcelonu do pobjede. Ante Tomić je za nešto manje od 18 minuta dodao osam poena (4/7 za dva, slobodna bacanja 0/1), četiri skoka i dvije asistencije. Najbolji je kod gostiju bio Erick Green s 24 koševa, dok je Damjan Rudež ostao bez učinka za četiri i pol minute na terenu.

ACB liga, 9. kolo:
Joventut - Gipuzkoa Basket 76:67 (Tomasz Gielo 21p, 5sk / Daniel Clark 14p, 12sk)
MoraBanc Andorra - Unicaja 66:60
Murcia - Bilbao 82:71 (Ovie Soko 20p, 5sk / Alex Mumbru i Pere Tomas 17p)
San Pablo Burgos - Baskonia 76:100
Gran Canaria - Estudiantes 99:95
Obradoiro - Tenerife 75:64 (Nemanja Radović 17p, 12sk / Mateusz Ponitka 15p)
Barcelona - Valencia 79:74