Perasoviću poraz kod vodećeg Tofaša, Markota odličan u porazu Ušaka

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.11.2017.

Najzanimljiviji dvoboj sedmog kola turskog prvenstva odigran je u Bursi gdje je Tofaš ugostio i svladao Anadolu Efes. Simon je odigrao dobru utakmicu, a dobar je bio i Damir Markota u porazu Ušaka...

U derbiju sedmog kola turskog prvenstva Tofas je nadigrao Perasovićev Anadolu Efes i ostao na vrhu ljestvice kao jedina neporažena momčad. Bio je to još jedan sjajan nastup Tofasa koji je nadigrao Efes i slavio s 80:69 unatoč dominaciji gostiju u skoku. Presudio je loš šut Efesa iz igre što nije uspjelo nadoknaditi niti čak 19 skokova.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Sammy Mejia s 18 poena i pet skokova, Tony Crocker sa 16 poena i Pierria Henry s 11 asistencija. Kod poraženih po 13 poena upisali su Ricky Ledo (sedam skokova) i Vladimir Štimac (12 skokova) dok je Kruno Simon za 34 minute ubacio 12 poena (3/3 za dva, 2/7 za tri) uz šest skokova.

Usak Sportif upisao je četvrti poraz zaredom, ovaj put nadigrao ga je Banvit i ostavio na samo jednoj pobjedi. Gosti su dominirali susretom i na kraju zasluženo odnijeli pobjedu 89:71 predvođeni raspoloženim Damianom Kuligom koji je ubacio 23 poena. Domaćinu nije pomoglo 17 poena Damira Markote koji je bio najefikasniji kod Usaka.

U dvoboju momčadi s dna ljestvice Yesilgiresun je bio bolji od Gaziantepa s 91:84 i tako ga ostavio na posljednjem mjestu. Najzaslužniji za ovu pobjedu su s po 19 poena Kenny Boynton (pet asistencija) i Darrell Williams (sedam skokova). Kod poraženih Rolands Freimanis ubacio je 23 poena i uhvatio šest skokova, a Victor Rudd dodao je 21 poen i osam skokova.

Fenerbahče je gostovao kod Eskisehirspora i prošetao se do pobjede 85:66. Rutinsko slavlje za Obradovićevu momčad koja je do poluvremena došla do dvoznamenkaste prednosti, a onda u nastavku pregazila domaćina.

Melih Mahmutoglu bio je najraspoloženiji s 20 poena i pet skokova, a Jan Vesely dodao je 11 poena. Kod poraženih Earl Rowland ubilježio je 17 poena i osam skokova, a Will Baron dodao je 15 poena.