Odličan učinak Ivana Buve nije pomogao Istanbulu, Bešiktaš do četvrte uzastopne pobjede

Petar Jenjić • subota, 18.11.2017.

Odigrane su četiri utakmice sedmog kola turskog košarkaškog prvenstva u kojem je do četvrte uzastopne pobjede stigao Bešiktaš na domaćem terenu protiv Istanbula, za kojeg je jako dobru utakmicu odigrao Ivan Buva. Darušafaka je do četvrte pobjede u sezoni stigla u gostima kod Sakarye...

Četvrtu uzastopnu, petu ukupno, upisao je Bešiktaš koji je na domaćem parketu bio boji od Istanbula BB rezultatom 94:83. Bio je to ujedno i četvrti poraz ove sezone za goste koji su tek na samom početku bili u vodstvu. Domaćin je kontrolirao rezultat kroz cijelu susret, a početkom posljednje četvrtine stigao na dvoznamenkastu razliku koju do kraja nije ispustio.

Gostima nije pomogao niti odličan napadački učinak Ivana Buve koji je susret zaključio s 22 poena (8/11 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 6/6) i jednim skokom za nešto više od 20 minuta provedenih na parketu.

D.J. Strawberry s 25 poena i Jon Diebler s 18 koševa bili su najbolji u redovima pobjednika.

Cedevitin protivnik u Eurokupu, Darušafaka, upisala je četvrtu prvenstvenu pobjedu, slaveći na gostovanju kod Sakarye sa 66:55. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju je gostujuća momčad dobila rezultatom 20:9 i na poluvrijeme otišla s 11 koševa viška (35:24). Do kraja je bez problema održavala stečenu prednost.

Darušafaku je do slavlja predvodio gotovo nezaustavljivi Scottie Wilbekin s 25 poena (4/4 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 5/7) i sedam asistencija, dok je Michael Eric dodao 11 koševa i šest skokova.

Jedini dvoznamenkast u domaćim redovima bio je Moustapha Fall s deset koševa i sedam skokova.

Super ligi, 7. kolo:
Bešiktaš - Istanbul BB 94:83
Trabzonspor - Galatasaray 103:82 (Brad Heslip 24p, / Goksenin Koksal 22p)
Sakarya BB - Darušafaka 55:66
Buyukčekmece - Pinar Karsiyaka 77:70 (Bracey Wright 21p / Jarrod Jones 22p, 5as)