Liga prvaka, skupina C, 5. kolo, 22.11.2017, 18:00 h
Qarabağ 0:4 Chelsea
Chelsea

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.11.2017.

Moskovski CSKA napravio je novi korak prema prolazu u osminu finala, a Chelsea se izborio za mjesto među 16 najboljih. Moskovljani su slavili 2:0 protiv Benfice koja je i dalje bez boda, a Chelsea je u gostima s 4:0 pregazio Qarabag...

Prolaz je osigurao Chelsea koji je gostovao kod Qarabaga i znao da ga tri boda kolo prije kraja vode u osminu finala. Takvu priliku Conteova momčad nije propustila i slavila je s čak 4:0.

Posao je londonskoj momčadi olakšan nakon što je u 19. minuti Sadiqov skrivio kazneni udarac i zaradio izravni crveni karton. Eden Hazard bio je uspješan izvođač penala za 1:0 gostiju.

Do odlaska na odmor gosti su došli do još jednog pogotka. Krasnu akciju odigrali su Willian i Hazard, Brazilac je proigrao Hazarda koji mu petom vraća loptu, a Willian lakoćom koristi takav zicer.

Novi kazneni udarac dosuđen je za Chelsea u 71. i to zbog očitog povlačenja Williana koji nije pao u 16 metara, ali nije bilo niti potrebe za tim kako bi se dosudio penal. Ovaj put izveo ga je Cesc Fabregas.

Konačnih 4:0 postavio je raspoloženi Willian u 85. minuti lijepim udarcem s 20 metara.

Chelsea je tako siguran putnik u osminu finala, a u posljednjem kolu borit će se za prvo mjesto u skupini.