Vinogradar jesenski prvak, Opatija poražena u Krapini

Ivan Šola • ponedjeljak, 27.11.2017.

Odigrano je 17. kolo Treće HNL Zapad u kojem su nogometaši Vinogradara gostujućom pobjedom u Sisku osigurali naslov jesenskih prvaka. Najzanimljivija utakmica kola odigrana je u Krapini gdje je domaći Zagorec porazio Opatiju, a uspješni su bili i nogometaši Krka koji su bili uvjerljivi protiv Vrapča. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Dubrave i Trnja pred svojim gledateljima, dok je Udarnik u gostima u Poreču uzeo velika tri boda. Iznenađenje kola priredili su nogometaši Pazinke savladavši na domaćem terenu Maksimir, dok je jedina utakmica bez pobjednika završena u Kranjčevićevoj gdje su Zagreb i Vrbovec odigrali bez pogodaka.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Krka koji su pred svojim gledateljima uvjerljivo porazili posljednjeplasiranu momčad prvenstva Vrapče. Mreže su mirovale sve do 32. minute kada je goste u vodstvo doveo Admir Musić, ali do kraja poluvremena Mario Alilović vratio je utakmicu u rezultatski egal 1:1. U nastavku utakmice gosti su se uspješno branili sve do 68.minute kada je za domaćine dosuđen kazneni udarac, a siguran realizator za 2:1 bio je Robert Brdar. Pitanje pobjednika riješio je svojim drugim zgoditkom Mario Alilović u 75. minuti, da bi samo deset minuta kasnije konačan rezultat utakmice 4:1 postavio Florian Fumić.

Kvartovski derbi pripao je nogometašima Dubrave koji su uvjerljivo slavili protiv Španskog rezultatom 4:0. Mreže su mirovale sve do 39. minute kada je najbolji domaći igrač Dragan Juranović precizno poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0, a samo pet minuta kasnije vodstvo je udvostručio Tin Džaferović. Pitanje pobjednika Dubrava je riješila u posljednjoj trećini utakmice kada su postigli još dva zgoditka. Prvo je u 67. minuti svoj drugi pogodak postigao Tin Džaferović, da bi osam minuta prije kraja utakmice konačan rezultat 4:0 postavio Mihael Kelemen.

Nogometaši Trnja pobrinuli su se za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu savladavši na svome terenu Rudar iz Labina s visokih 6:1. Igrala se 15. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Ivan Macan, ali su domaćini do kraja poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist. Prvo je u 38.minuti iz kaznenog udarca Mario Rajkovača zatresao mrežu za 1:1, da bi u 44. minuti Domagoj Vlak zabio za preokret za 2:1. U drugom poluvremenu potpuna dominacija nogometaša Trnja koji su postigli još četiri zgoditka. Igrala se 58. minuta kada je Luka Piršić zatresao mrežu za 3:1, a samo osam minuta kasnije Bruno Špišić povisio prednost na 4:1. Do kraja utakmice pitanje pobjednika riješio je Ivan Jurač koji je čak dva puta slao loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat 6:1. S ova tri boda domaćini su dno tablice prepustili susjedima iz Vrapča.

Derbi kola odigran je u Krapini gdje je domaći Zagorec odigrao najbolju ovosezonsku utakmicu i uvjerljivo porazio drugoplasiranu Opatiju nanijevši im tek treći prvenstveni poraz. Igrala se 41. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Matija Smrekar. Isti je igrač u 47. minuti preciznim udarcem udvostručio prednost domaćina na 2:0.Pitanje pobjednika riješeno je u 61.minuti utakmice kada je Davor Iskrić pogodio gostujuću mrežu za visokih 3:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli ublažiti poraz, igrala se 84. minuta kada je Toni Rudan postavio konačan rezultat 3:1. Samo dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Ivan Lucić, te je morao napustiti utakmicu prije kraja.

Iznenađenje kola priredili su nogometaši Pazinke iz Pazina koji su pred domaćim gledateljima porazili odličnu momčad Maksimira minimalnim rezultatom 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 17.minuti utakmice kada je Dalibor Vale spretno poslao loptu u gostujuću mrežu, što će se kasnije pokazati kao i jedinim zgoditkom na susretu. Do kraja utakmice obje ekipe imale su nekoliko prilika za postizanjem zgoditka, ali su mreže mirovale. Gostujući nogometaši tako su doživjeli prvi poraz nakon osam uzastopnih utakmica, dok domaćini polusezonu završavaju na solidnom 13.mjestu.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Udarnika iz Kurilovca koji su na teškom gostovanju u Poreču kod Jadrana neočekivano lako upisali sva tri boda. Mreže su mirovale sve do 63.minute kada je Matej Kelava iskoristio neopreznost u domaćoj obrani i rutinirano zatresao poslao loptu u mrežu za 0:1. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju utakmice kada je iz kontre svoj drugi pogodak postigao Matej Kelava i tako donio veliku pobjedu svojoj momčadi. U zadnjim sekundama utakmice dosuđen je kazneni udarac za domaću momčad, a siguran realizator za 1:2 bio je Marko Kepčija.

Jedina utakmica bez pobjednika odigrana je u Kranjčevićevoj ulici gdje su nogometaši domaćeg Zagreba i gostiju iz Vrbovca odigrali susret bez pogodaka. Tijekom svih 90.minuta Zagrebaši su bili bolji protivnik, i stvarali prilike, ali je apsolutno prvo ime utakmice bio gostujući vratar Filip Jendriš koji je u nekoliko navrata spasio svoju momčad od sigurnog zgoditka, i pritom zavrjeđuje epitet igrača utakmice. Na samom kraju utakmice zbog nesportskog ponašanja izravne crvene kartone zaradili su gostujući igrači Uemerson Ramon i Antonio Boroša.

Do svoje 13. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vinogradara koji su na gostovanju u Sisku kod Segeste slavili s minimalnih 1:0 i tako osigurali naslov jesenskih prvaka. U vrlo izjednačenoj utakmici gdje su obje ekipe imale po nekoliko solidnih prilika, presudila je jedna greška u domaćoj obrani koju su gosti znalački iskoristili. Igrala se 40.minuta utakmice kada je u jednoj gužvi pred domaćim golom najbolje reagirao Ivan Kazimir Filipović i sretno ugurao loptu u mrežu kako će se kasnije pokazati za jedinim zgoditkom na utakmici.

Nogometaši Dugog Sela na najbolji mogući način oprostili su se od domaćih gledatelja pobjedom protiv Haška 2:1, te tako upisali šestu prvenstvenu pobjedu i skok na deseto prvenstveno mjesto na tablici. Međutim gosti su se predstavili kao vrlo neugodan protivnik, i već su u četvrtoj minuti stigli u vodstvo kada je Kristijan Blaževski zatresao domaću mrežu za 0:1. U nastavku utakmice domaćini su zaigrali puno odlučnije i bolje te su u svega pet minuta u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist. Junak utakmice bio je domaći napadač Vlatko Martinović koji je postigao oba zgoditka u velikoj pobjedi svoje momčadi 2:1.