Bundesliga, 14. kolo, 03.12.2017, 15:30 h
Hertha Berlin
Hertha Berlin 1:2 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Branimir Korać • nedjelja, 03.12.2017.

U susretu 14. kola njemačke Bundeslige Eintracht iz Frankfurta gostovao je kod Herthe i upisao pobjedu 2:1. Momčad Nike Kovača došla je do sva tri boda čime je na samo četiri boda zaostatka za drugoplasiranim RB Leipzigom...

Dobru utakmicu odigrali su Hertha i Eintracht, a gosti su odnijeli sva tri boda iako je domaćin imao više prilika i bio opasniji. Dva vrlo lijepa pogotka ipak su osigurala pobjedu momčadi Nike Kovača koja je tako ostala u korak s momčadima iz samog vrha te nije daleko od vodećih pozicija.

Ante Rebić u gostujućem sastavu dobio je 88 minuta, dobro ih je odradio, a izašao je pred kraj u sklopu taktičke zamjene kada je ušao Tawatha.

Hertha je nešto bolje otvorila utakmicu i stigla do pogotka u 15. minuti. Strijelac je bio Davie Selke kojeg je lijepo proigrao Leckie, a zaboravila obrana gostiju.

Do odlaska na odmor gosti su ipak stigli do poravnanja. U 26. minuti Willems je izveo korner, u očito uigranoj akciji nisko je dodao za natrčalog Wolfa koji s ruba kaznenog prostora zakucava loptu pod gredu.

I u drugom dijelu igralo se dobro, a trenutak odluke stigao je u 80. minuti. Kevin-Prince Boateng odlično je reagirao na loše odbijenu loptu od strane domaće obrane i iz prve s 14 metara pogodio suprotni gornji kut.

Pokušali su domaćini izvući barem bod, ali Eintracht je izdržao i sačuvao prednost do kraja susreta.

• cameosis04.12.2017. u 23:32
    berlin je nakon 20. minute i vodstva prestao igrati, nakon toga je bio samo eintracht na terenu.
    cameosis
  • Dario_SNet03.12.2017. u 18:20
    Nisi znao za to? To ti je ista kombinacija kao i Swansea u Premiershipu Ispravljeno, hvala!
    Dario_SNet
  • chercc03.12.2017. u 18:02
    U susretu 14. kola njemačke Bundeslige Eintracht iz Frankfurta gostovao je kod Caena i upisao pobjedu 2:1.? Kaj Caen je domači naziv za Herthu :D?