Branimir Korać • subota, 02.12.2017.

Bundesligaši igraju susrete 14. kola, a Bayern je povećao prednost nad prvim pratiteljem RB Leipzigom na šest bodova. Leipzig je teško stradao kod Kramarićevog Hoffenheima, a Bayern je glatko slavio protiv Hannovera...

Nakon poraza u Mönchengladbachu, Bayern se vratio pobjedama slaveći na svom travnjaku protiv Hannovera 3:1. Gosti polako posustaju i ne mogu više držati onako dobar ritam s početka sezone te im je ovo treći poraz u zadnje četiri utakmice uz tek jedan remi.

U Münchenu je domaćin potpuno dominirao i potpuno zasluženo slavio. Poveo je u 17. minuti golom Artura Vidala kojem je ovo već treća utakmica u nizu da zabija za Bavarce. Asistirao mu je slavljenik Thomas Müller kojem je ovo bio 410. nastup za Bayern čime se izjednačio s Lotharom Matthäusom.

Hannover je dobio priliku za povratak u 29. minuti kada je Ulreich skrivio kazneni udarac, ali odmah se iskupio obranom pokušaja Fullkruga.

Gosti su ipak došli do poravnanja u 35. minuti, nakon kornera strijelac je bio Charlison Benschop što je Bayernu prvi gol primljen nakon kornera u prvenstvu još od 2015. godine.

U drugom dijelu Bayern je kapitalizirao bolju igru i stigao do dva pogotka za pobjedu. Prvo je Kingsley Coman zabio za 2:1, a onda je izborio i kazneni udarac koji je Robert Lewandowski pretvorio u pogodak u 87. minuti.

RB Leipzig upisao je svoj najteži poraz u Bundesligi, izgubio je u gostima kod Kramarićevog Hoffenheima s 4:0. Domaćin je dočekao pogotke Sergea Gnabryja koji je zabio svoje prve golove u dresu Hoffenheima i tako potvrdio da se vraća na pravi način nakon velikih problema s ozljedom.

Nadiem Amiri načeo je mrežu Leipziga u prvom poluvremenu da bi u nastavku susreta uslijedio potpuni potop gostiju, dva gola postigao je Gnabry, a točku na i stavio je Mark Uth u 87. minuti. Andrej Kramarić dobio je priliku od 65. minute kada je zamijenio upravo Gnabryja.

Borussia Dortmund i dalje se muči i nikako ne može do pobjede. Niz je nastavljen u Leverkusenu gdje je odigrala samo 1:1 iako je imala od 41. minute igrača više. Imala je veliki posjed lopte, tražila rupu u obrani, ali domaćin se odlično branio.

Bayer je poveo u 30. minuti preko Kevina Vollanda koji u zadnjih šest utakmica zabija ili asistira barem kod jednog pogotka, a ovdje je bio precizan u 30. minuti. U 41. minuti Wendell je isključen nakon ružnog starta na zglob Castra koji je ubrzo napustio travnjak u nemogućnosti nastavka. U drugom dijelu Borussia je tek poravnala preko Andrija Jarmolenka. Osim bez Castra, ostala je i bez Philippa koji je već u devetoj minuti morao napustiti travnjak.

Augsburg je u gostima slavio protiv Mainza 3:1 uz dva gola Islanđanina Alfreda Finnbogasona i jedan Michaela Gregoritscha. Jedini strijelac za Mainz bio je Gerrit Holtmann.

Poraz je upisao i Stuttgart koji je gostovao u Bremenu i izgubio s minimalnih 1:0. Max Kruse u 45. minuti bio je strijelac jedinog pogotka na susretu. Josip Brekalo kod gostiju odradio je svih 90 minuta.