Zvezda preko Igokee stigla do osme prvenstvene pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 04.12.2017.

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do osme ovosezonske pobjede u ABA ligi, beogradska momčad na domaćem je parketu rezultatom 85:50 bila bolja od Igokee...

Prije tri dana Crvena zvezda ostvarila je najveću pobjedu sezone protiv madridskog Reala, a danas ih je očekivao susret desetog kola regionalne ABA lige na domaćem terenu protiv Igokee. Domaćin je slavio rezultatom 85:80, u utakmici u kojoj je vodio gotovo od prve do posljednje minute, a sam dvoboj prelomio je tek u posljednjoj dionici.

Zvezda je današnjom pobjedom došla do osmog slavlja sezone, uz koje ima i dva poraza, dok je Igokea pala na omjer od četiri pobjede i šest poraza.

Osim u nekoliko uvodnih minuta Zvezda je kontrolirala rezultat, a sredinom druge četvrtine stigla i do prve dvoznamenkaste prednosti (40:30). Gosti su se vratili u igru tijekom treće dionice kada dolaze na samo minus dva, imaju i dva šuta za poravnanje, no nisu precizni. U 33. minuti domaćin se vraća na dvoznamenkastu razliku (71:61), a do kraja je Igokea uspjela tek ublažiti poraz.

Zvezdu je do pobjede predvodio Taylor Rochestie s 20 poena i pet asistencija, dok je Nemanja Dangubić dodao 12 koševa. Najbolji je kod gostiju bio Robert Rikić s 23 poena i sedam skokova.