SEHA liga, 12. kolo, 16.12.2017, 20:00 h
Celje Pivovarna L. 32:28 Prešov
Prešov

Celje na svom terenu predvođeno sjajnim Žigom Mlakarom svladalo Tatran

Sportnet • subota, 16.12.2017.

Iako pobjeda Celja kod kuće nije preveliko iznenađenje, pobjeda protiv Tatrana iznimno je važna za daljnji tijek natjecanja i borbu za Final Four. U redovima Celja, najkvalitetniji pojedinac bio je slovenski reprezentativac Žiga Mlakar s 11 postignutih golova...

PIŠE: Jan Šneler

U 12. kolu SEHA lige, Celje je ugostilo Tatran Prešov u dvoboju koji je možda i odredio putnike na Final four. Trenutno četvrtoplasirani Meškov ima pet bodova prednosti ispred Tatrana, ali i dvije utakmice manje, dok drugoplasirano Celje i trećeplasirani PPD Zagreb imaju 10, odnosno devet bodova prednosti.

Celje nije lako došlo do pobjede. U prvom dijelu velikih su problema Slovenci imali, a pogotkom u 22. minuti, Urban je donio Tatranu lijepu prednost od 11:7. Smanjilo je Celje na dva razlike, međutim u 25. minuti Butorac ponovno diže prednost i zabija za vodstvo Tatrana 12:9. Umjesto da kapitaliziraju tu prednost i odu na pauzu s lijepim vodstvom, Slovaci su griješili i Celje se uspjelo vratiti te je na poluvremenu rezultat iznosio 13:13.

Na početku drugog dijela nitko nije dugo držao vodstvo, no gol Tomaša Čipa u 37. minuti označio je zadnje vodstvo Tatrana 17:16. Celje se diglo, golmani su skupljali obrane i vrlo brzo je pogotkom Marguča u 41. minuti rezultat bio 21:17 za Slovence. Iako se Tatran trudio da vrati zaostatak, u gostima u Celju to nikada nije lagano pa tako niti oni nisu uspjeli te su domaći slavili s 32:28.

Kod Celja fantastičan je bio Žiga Mlakar s 11 pogodaka iz svega 13 pokušaja. Hrvatski rukometaš Kristian Bećiri dodao je tri gola u pobjedi Celja. Za goste Jakub Hrstka bio je neumoljiv s 9 golova uz stopostotnu učinkovitost. Hrvatski rukometaši odradili su solidnu utakmicu. Bruno Butorac i Ante Babić zabili su po tri, dok je Leon Vučko upisao dva pogotka.