Marseille

Sportnet • nedjelja, 17.12.2017.

U derbiju 18. kola kojeg Francuzi zovu Le Choc des Olympiques ili sraz dvaju Olympiquea jer oba kluba nose to ime, Lyon je bio uspješniji iako je Marseille djelovao kao bolja ekipa...

PIŠE: Jan Šneler

S obzirom na nedodirljivost PSG-a na čelu tablice, velika bitka se vodi između Monaca, Lyona i Marseillea za drugo mjesto u prvenstvu koje vodi direktno u skupine Lige prvaka. Osim te činjenice, da draž same utakmice bude veća, Lyon i Marseille imali su jednak broj bodova, 35 dok je drugoplasirani Monaco imao 38.

Marseille se nadao da će nastaviti svoj niz nepobjedivosti koji traje već više od tri mjeseca no već u prvim minutama njihov plan je pao u vodu. U 6. minuti slobodan udarac s više od 30 metara izveo je Fekir, pucao ne prejako po sredini gola, no lopta se odbila točno ispred Mandande, prevarila ga te mu kroz ruke ušla u gol. Na stranu čudnu putanju lopte, mora se priznati kako je Mandanda napravio kardinalnu grešku na startu utakmice i da je kod ovog udarca morao bolje reagirati.

Iako se teško vratiti u utakmicu kada već na startu primite ovakav pogodak, Marseille je pružio puno bolju igru od domaće ekipe. Već u 14. minuti Lopes je obranio udarac Ramija, dok je 32. minuti Rolandov udarac glavom prošao malo iznad gola. Imao je i Ocampos sjajnu priliku u 37. minuti no Lopes je najviše doprinio što Lyon nije već primio pokoji pogodak.

Kako to obično biva u nogometu, brojni promašaji kažnjavaju se primanjem golova. Već na startu drugog dijela, u 51. minuti, Mandandina refleksna obrana odbija se do Corneta koji ubacuje u peterac gdje Diaz neometano glavom zabija za 2:0. I kod drugog pogotka obrana ali i golman Marseillea reagirali su loše i Lyon dolazi do velike prednosti, pomalo i nezaslužene.

Pokušavao je Marseille i dalje ali čak niti prilično dobar udarac Sansona nije ušao nego je odsjeo na stativi. Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko solidnih prilika među kojima je najbolja ona iz treće minute sudačke nadoknade kada je udarac Luiz Gustava ponovno junak Lyona, vratar Lopes, skrenuo u korner.