Sportnet • četvrtak, 11.01.2018.

U pobjedi Barcelone 5:0 protiv Celte Vigo, hrvatski reprezentativac, Ivan Rakitić, zabio je posljednji gol za katalonsku momčad, a Barcelona je nakon 1:1 u prvom susretu glatko prošla u polufinale Kupa kralja...

PIŠE: Jan Šneler

Celta Vigo napravila je iznenađenje u prvoj utakmici remiziravši na svom terenu s Barcelonom 1:1. U drugoj utakmici bilo je jasno od početka da su im šanse za bilo kakvo razmišljanje o prolasku minimalne.

Već nakon uvodnih 15 minuta Messi je potopio i posljednju nadu gostima. Prvo je u 13. minuti na ubačaj Albe iz prve pogodio s ruba šesnaesterca, da bi samo dvije minute kasnije ponovno ista kombinacija bila kobna. Ovoga puta Alba je dodao Messiju na nekih desetak metara odakle genijalni Argentinac ne promašuje.

Očito u Barceloni vlada lijepa kolegijalnost jer je nakon dva gola, Messi odlučio vratiti Albi na asistencijama i njega upisati u strijelce. U 28. minuti lijepo je ubacio u prazan prostor, u koji je Alba dotrčao i gotovo pa iz nemoguće situacije lijevom nogom pogodio za 3:0.

Svega tri minute kasnije, Luis Suarez zabio je za 4:0. Neshvatljivo je što je Pione Sisto htio, no pokušao je vratiti povratnu loptu u šesnaesterac koja je taman došla do Urugvajca, a ovaj s par metara silovito pogađa. U posljednjim minutama utakmice, Barcelona je zaokružila rezultat na 5:0. Dembele je izveo korner, a na ubačaju najviši je bio upravo hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je majstorski glavom pogodio nebranjeni kut.

Iako je Levante u prvoj utakmici ostvario odličan rezultat svladavši Espanyol u gostima s 2:1, današnja lošija predstava stajala ih je plasmana u sljedeću fazu natjecanja. Espanyolu je trebala pobjeda od minimalno dva gola razlike kako bi prošli u četvrtfinale, a domaćina su načeli već u 14. minuti.

Nevjerojatno je kako su braniči Levantea propustili ispratiti lijepo dodavanje Morena koji je vidio da u prazan prostor utrčava Baptistao. Sam pred golmanom 25-godišnji Brazilac lagano je zabio za vodstvo Espanyola. No, ta pogreška bila je ništa naspram onoga što su zakuhali u 34. minuti.

Nespretno na razini karikature su se pokušali riješiti lopte u šesnaestercu vratar Fernandez i njegovi braniči, lopta je došla do Morena koji je mogao birati gdje će pucati i zabio za 2:0 kojim je Espanyol prošao u četvrtfinale.

Iako je sve već bilo riješeno u prvoj utakmici, nogometaši Seville nisu željeli dopustiti bilo kakav drugi scenarij od onog zacrtanog te su vrlo ozbiljno pristupili uzvratnom susretu s Cadizom. U 31. minuti, Correa je pucao, Yanez nakratko obranio, međutim lopta dolazi do Ben Yeddera koji pogađa gotovo praznu mrežu.

Mogao se do poluvremena Banega upisati u strijelce, no njegova dva dobra pokušaja Yanez brani. Ipak, u 54. minuti Sevilla je uspjela doći do drugog gola. Nakon kornera Sarabije, Correa je glavom zabio za 2:0. Cadiz je došao do počasnog pogotka u 84. minuti. Strijelac za goste bio je Garcia.