Euro 2018., skupina B, 1. kolo, 12.01.2018, 18:15 h
Bjelorusija 27:26 Austrija
Austrija

Bjelorusi upisali možda i ključnu pobjedu na startu porečke skupine

Branimir Korać • petak, 12.01.2018.

Paralelno s dvobojem u Splitu između Švedske i Islanda, u Poreču su se sastali Bjelorusija i Austrija u vjerojatno ključnom dvoboju za treće mjesto u skupini. Bjelorusi su slavili 27:26...

Bjelorusija je upisala vrlo važnu pobjedu u prvom kolu skupine B Europskog prvenstva. Kako su s Bjelorusijom i Austrijom u skupini Francuska i Norveška, bilo je jasno da pobjeda u ovom susretu znači vrlo vjerojatno treće mjesto u skupini.

Do tih važnih bodova došli su Bjelorusi koji su slavili 27:26 i tako stekli prednost nad Austrijom koja sada treba čudo za prolaz.

Gotovo cijelim tijekom susreta Bjelorusija je bila u prednosti, Austrija je samo u početku priječila odvajanje na više od dva razlike, ali u drugom dijelu Bjelorusi su ipak uspjeli stvoriti značajniju prednost.

U nekoliko navrata u drugom poluvremenu odvojili su se na četiri gola razlike, ali svaki put je Austrija uspjela smanjiti na gol zaostatka, no ne i doći do poravnanja.

Tri minute prije kraja Puhouski je zabio za 27:24, do kraja Bjelorusija nije uspjela postići nijedan pogodak, ali Zeiner i Bilyk uspjeli su samo smanjiti na konačnih 27:26.

Bilykov gol došao je svega četiri sekunde prije kraja, prekasno da bi se stvorio nekakav završni pritisak i Austrija uhvatila barem bod.

U pobjedničkom sastavu Uladzislau Kuleš postigao je sedam golova, a Baris Puhouski pet dok je Viačeslau Saldacenka upisao 13 obrana. Kod poraženih Nikola Bilyk zabio je osam golova, Janko Božović pet, a Thomas Bauer obranio je 14 pokušaja gostiju.