Euro 2018., skupina D, 2. kolo, 15.01.2018, 18:15 h
Španjolska 27:25 Mađarska
Mađarska

Mađarska namučila Španjolce, odluka pala u samoj završnici

Sportnet • ponedjeljak, 15.01.2018.

Uzbudljivo do samoga kraja bilo je u dvoboju drugog kola Skupine D između Španjolske i Mađarske. Zahvaljujući 27:25 Španjolska je stigla do nova dva boda i time osigurala drugi krug natjecanja...

Čvrst i visoko ritmičan susret odigrale su reprezentacije Mađarske i Španjolske, a na pitanje tko će iz njega ponijeti puni plijen čekalo se do samog kraja.

U prvom dijelu oba su sastava po nekoliko puta imala prednost na svojoj strani, pri čemu je Španjolska prva koja je stigla do +3. Nakon 20 minuta igre redom su se u strijelce upisivali Figueras, Gurbindo i Rivera, za tadašnjih 10:7, no zadovoljstvo u španjolskim redovima nije dugo trajalo.

Svega tri minute kasnije, u periodu između 25. i 28. vratili su Mađari, preko Banhidija i Bartoka na isti način i rezultatski je susret vraćen na početak. Španjolska je u nastavak ušla uspješnija za pogodak iako joj vratari u tom prvom dijelu nisu bili od previše koristi s tek 12 posto uspješnosti u odnosu na 32 s mađarske strane.

Kada mu već nije išlo na vratima, Gonzalo Perez de Vargas u 34. minuti pogađa prazna vrata na drugoj strani terena, tri minute kasnije iz kontre pogađa Sole, Španjolska odlazi na 15:13 nakon čega zatraženom minutom odmora reagira mađarska klupa.

Svim su se snagama obje momčadi borile i u idućim minutama, španjolska je vrsta bila ta koja je održavala minimalnu do dva pogotka prednosti i to prvenstveno zahvaljujući nekoliko nanizanih obrana svog vratara. U posljednjih deset minuta ušlo se pri 23:21 za Riberine izabranike.

Tih dva gola više koja je Španjolska uspijevala održavati pokazala su se u konačnici i ključna. 40-ak sekundi prije kraja, s igračem više, sve je još bilo otvoreno, Mađarska je svoje šanse vidjela u eventualnom bloku ili obrani Miklera, no Sole se lijepo izvlači na stranu i neometan pogađa za konačnih 27:25.

Vratari pobjedničkog sastava De Vargas i Corrales skupili su sedam obrana, tri manje od Ronalda Miklera. Po četiri zgoditka postigli su Rivera, Dujšebajev, Arino i Figueras od čega su posljednja dvojica susret završila sa stopostotnim šuterskim učinkom. Od Mađara najuspješniji je bio Banhidi sa šest pogodaka i jednim promašajem.