Euro 2018., skupina D, 2. kolo, 15.01.2018, 20:30 h
Danska 27:28 Češka
Češka

Senzacija u Varaždinu: Češka hrabrim nastupom do pobjede protiv velike Danske

Sportnet • ponedjeljak, 15.01.2018.

Za najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Prvenstva pobrinuli su se večeras, u drugom kolu Skupine D, rukometaši Češke. U do kraja neizvjesnom susretu slavili su s minimalnih 28:27 protiv favorita Danske...

Danska računica nakon prvog kola i pobjede nad Mađarskom bila je upisati isto i protiv Čeha koji su se protiv Španjolske predstavili u vrlo slabašnom izdanju, te se u posljednjem susretu skupine protiv izabranika Jordija Ribere boriti za prvo mjesto.

Međutim, već je prvo poluvrijeme dalo naslutiti da će se za ostvarenje tih planova morati pomučiti, i to čak i daleko više nego što su morali u dvoboju protiv Mađarske u kojem su se od protivnika odvojili u posljednjih 15 minuta.

Večeras su Danci na odmor otišli s pogotkom prednosti, no srčana Češka s fantastičnim Martinom Galijom, koji je zaustavio 17 protivničkih pokušaja, na čelu nije se predavala te je baš ona u zadnjih pet minuta ušla s minimalnom prednosti.

Uslijedilo je nekoliko ludih minuta na parketu dvorane u Varaždinu. U 56. minuti, pri 26:26 Česi gube loptu, Danska kreće u kontranapad, no po 16. put Galia priječi put do svoje mreže. Na drugoj strani odmah potom Landin brani sedmerac, Galia uzvraća svojom novom obranom, a točku na i, pokazalo se nekoliko trenutaka kasnije, stavlja Horak.

Do kraja je sastav Jana Filipa imao pred sobom veliki izazov, obraniti se s dva igrača manje, no Danska ovog ponedjeljka jednostavno nije bila na razini za dohvatiti makar bod.

Prvo ime susreta bez konkurencije je bio vratar pobjedničkog satava, a njemu uz bok stao je strijelac osam zgoditaka Ondrej Zdrahala. Na drugoj strani, Landin je skupio 13 pravovremenih reakcija, dok je danski napad predvodio Mikkel Hansen (7/13).