Euro 2018., skupina 2, 4. kolo, 21.01.2018, 18:15 h
Njemačka 25:26 Danska
Danska

Još jedan dramatičan susret s Njemačkom u glavnoj ulozi, Danska na korak do polufinala

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.01.2018.

Vrlo važan dvoboj u skupini II Europskog prvenstva odigrali su Njemačka i Danska, a Danci su na kraju upisali pobjedu 26:25 i tako napravili ogroman korak prema polufinalu. Njemačka je za razliku od Danaca u dosta teškoj situaciji, a već večeras nakon dvoboja Makedonije i Španjolske neke stvari mogle bi biti još jasnije...

Susret dvije reprezentacije od kojih se očekivala borba za najviše pozicije, a prometnula su se u razočaranja, pripao je danskoj vrsti. Susret koji je odlučen u samoj završnici bio je prepun pogrešaka, i iako su vratari odradili svoj dio posla, upravo su spomenute greške utjecale na broj pogodaka pa su tako obje vrste tek u nastavku stigle do dvoznamenkastog broja pogodaka.

Danska je na samom početku upisala mini seriju, stigla na dva razlike, no nakon desetak minuta igre Gensheimer i Kuhn vraćaju razliku na početak. Veći dio tog prvog poluvremena igralo se pogodak za pogodak, a onda je pred odlazak na odmor Njemačka po prvi puta u dvoboju uspjela dostići više od minimalne prednosti. Ipak, u nastavak se ušlo pri 9:8 za izabranike Christiana Prokopa.

Dugo je njemački sastav održavao minimalnu prednost, nakon 40-ak minuta igre ponovno bio na +2, a zatim gubi konce igre onda kada je najmanje trebalo. Točno na ulasku u posljednjih deset minuta Olsen pogađa za 18:17 svog sastava, ubrzo se u strijelce upisuju i Hansen te Lauge Schmidt, a kada u 54. Mortensen gađa za 23:20 činilo se da se potpuno neizvjesna završnica može izbjeći.

Po dvije 2:0 serije s njemačke i jedna s danske strane zaredale su se u tih završnih 10 minuta, a iako je Danska na samom kraju ponudila podjelu bodova njemački se sastav nije odlučio za pokušaj brze realizacije prije isteka vremena.

Pobjednički sastav predvodio je Hans Lindberg s devet zgoditaka iz 11 pokušaja, dok je i vratar Landin skupio devet obrana. S druge strane Andreas Wolff obranio je dva više protivnička šuta, no Njemačka u napadu nije imala raspoloženijeg čovjeka od Kuhna koji se zaustavio na šest pogodaka.