Euro 2018., skupina 2, 4. kolo, 23.01.2018, 20:30 h
Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija 24:25 Češka
Češka

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • utorak, 23.01.2018.

U varaždinskoj skupini nema kraja drami, Češka je u predzadnjem nastupu grupne faze svladala Makedoniju 25:24 i tako ostala u igri za prolaz, a Makedonija otpada. Imali su Makedonci priliku uhvatiti barem bod, ali na isteku vremena Manaskovu je sedmerac obranio Tomaš Mrkva...

Vrlo dobar dojam ostavila je Češka u susretu s Njemačkom, no taj je dvoboj izgubila zahvaljujući crnoj rupi u posljednjih deset minuta susreta. Tada izgubljeno večeras joj se vratilo protiv Makedonije koja je ovim minimalnim porazom i definitivno izgubila izglede za prolazak u polufinale.

Nakon početnih 1:1, koji su poslije devet minuta igre prerasli u makedonskih 4:1, a u drugom poluvremenu i najveći, -5 zaostatak, češki rukometaši u svoju su 3:0 seriju ušli taman na ulasku u završnih 10 minuta.

Držala je do tada Makedonija 22:20, no na drugoj strani s dva pogotka vuče Zdrahala, zgoditkom mu se priključuje i Hrstka, i iako nakratko Manaskov odgađa češki povratak u posljednju minutu ulazi se u potpunom izjednačenju.

Točku na i stavio je Stanislav Kasparek, odnosno vratar Mrkva obranom sedmerca upravo Manaskovu.

Tomaš Mrkva ukupno je skupio pet obrana, kolega na vratima Martin Galia osam, a pobjednički je napad s osam zgoditaka predvodio Horak. Kod nesretnih Makedonaca najuspješniji je bio vratar Borko Ristovski s 11 obrana, te na drugoj strani terena Filip Taleski s pet pogodaka, ali i jednako toliko promašaja.