Dario Dodić • četvrtak, 25.01.2018.

Nogometaši Barcelone bez većih su problema preokrenuli rezultat iz prve utakmice četvrtfinala Kupa kralja protiv gradskog rivala Espanyola, pogocima Lea Messija i Luisa Suareza osigurali su nastup u polufinalu...

Branitelj naslova u španjolskom Kupu kralja, Barcelona, plasirao se u polufinale nakon što je na svom Camp Nouu u gradskom ogledu protiv Espanyola preokrenuo rezultat iz prve utakmice. Podsjetimo, u prvom je ogledu Espanyol slavio s 1:0 i prekinuo veliki Barcin niz. U uzvratu se Barcelona nije iskaljivala na gradskom rivalu, pobjedom 2:0 osigurala je nastup u polufinalu, osmi put zaredom.

Bila je to poprilično jednostrana utakmica uoči koje se od domaćih navijača oprostio Javier Mascherano.

Rutinski je Barca odradila dvoboj s Espanyolom, već u devetoj minuti Vidal s desne strane ubačajem pronalazi Luisa Suareza, koji u maniri golgetera kakav i jest glavom pogađa za 1:0 domaćeg sastava.

15-ak minuta kasnije bilo je već 2:0. Leo Messi se u gužvi na rubu šesnaesterca izborio za loptu, opalio, lopta je na putu prema golu dirala nekog od gostujućih braniča, promijenila smjer i prevarila danas fenomenalnog Lopeza.

Upravo je gostujući vratar glavni razlog što je Barca postigla samo dva gola. Imao je Lopez nekoliko sjajnih obrana, a posebno se istaknuo dvostrukom obranom u 75. minuti. Nekoliko minuta nakon što je po prvi put ušao u igru u dresu Barcelone, Coutinho je po lijevoj strani kombinirao s Messijem i zatim u sredinu poslao odličnu loptu za Suareza, Urugvajčev pokušaj brani Lopez, na odbijancu je prvi bio Rakitić, ali i njegov udarac brani sjajni Lopez.

U posljednjim minutama mogao je Messi još jednom zatresti mrežu Espanyola, lijepom ga je dugom loptom pronašao danas vrlo dobri Rakitić, ali Argentinac ometan glavom šalje loptu u vratnicu.