Dario Dodić • petak, 26.01.2018.

Nogometaši Manchester Uniteda plasirali su se u osminu finala FA Cupa uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Yeovila. Debitirao je u dresu Crvenih vragova i Alexis Sanchez, upisao je asistenciju za drugi pogodak...

Iako je poprilično prošarao početni sastav protiv Yeovila u šesnaestini finala FA Cupa, Jose Mourinho se pobrinuo u prvi sastav gurnuti Alexisa Sancheza. Čileanac se dobro uklopio, u pobjedu 4:0 ugradio je asistenciju, a igru je napustio 20-ak minuta prije kraja.

Stara je mušterija Yeovil Unitedu u FA Cupu. Do večeras su se sastajali tri puta i sva je tri puta slavio tim s Old Trafforda, uz ukupnu gol-razliku 13:0. Iako su se večeras mučili u prvom dijelu, kvaliteta gostiju je isplivala u nastavku na Huish Parku, konačan rezultat vjerna je slika stanja na terenu.

Poveo je United u završnici prvog dijela, snalažljivi Marcus Rashford iščeprkao je loptu između četvorice domaćih braniča i zabio za 0:1, čime je postao četvrti igrač Uniteda koji je ove sezone postigao barem deset golova, gledajući sva natjecanja.

U nastavku je išlo lakše Mourinhovoj momčadi, na 2:0 povisio je Herrera u 61. minuti, asistent je bio Sanchez.

Sjajnim golom u 89. minuti Lingard podiže vodstvo gostiju na 3:0, za konačnih 4:0 precizan je bio Lukaku u trećoj minuti sučevog dodatka.