Bundesliga, 20. kolo, 26.01.2018, 20:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 2:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Dario Dodić • petak, 26.01.2018.

Nogometaši frankfurtskog Eintrachta u svojoj su Commerzbank-Areni ugostili Borussiju Mönchengladbach na otvaranju 20. kola Bundeslige. Momčad Nike Kovača slavila je s 2:0 i barem privremeno preuzela drugo mjesto na ljestvici...

Eintracht Nike Kovača nastavio je s odličnim igrama u Bundesligi. Na otvaranju 20. kola prvenstva Eintracht je u Frankfurtu ugostio Borussiju Mönchengladbach i s 2:0 došao do sva tri boda, čime je, barem privremeno, preuzeo drugo mjesto na ljestvici Bundeslige.

Bila je to posve zaslužena pobjeda Eintrachta, Kovačevi su igrači pokazali više na travnjaku Commerzbank-Arene, ali je malo nedostajalo da još jednom ove sezone ispuste pobjedu.

Poveli su domaći u samoj završnici prvog poluvremena, kada je Chandler s lijeve strane lijepo u sredini pronašao Kevina Princea-Boatenga, koji lagano poentira za vodstvo Eintrachta. Bila je to četvrta asistencija ove sezone za Timothyja Chandlera.

No, sve se zakompliciralo u završnici susreta. 15-ak minuta prije kraja Stindl je srušen u kaznenom prostoru Eintrachta i sudac Fritz pokazao je na bijelu točku. Inače sigurni Thorgan Hazard, kojem je ovo bio stoti nastup za Borussiju u Bundesligi, umjesto mreže trese okvir gola.

Spasio se domaćin, a zatim duboko u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu, Luka Jović desetak minuta nakon ulaska u igru pogađa za konačnih 2:0.

Ante Rebić u igri je bio do 61. minute kada ga je zamijenio asistent kod drugog pogotka, Barkok.