Celta Vigo
Celta Vigo 3:2 Real Betis
Real Betis

Sportnet • ponedjeljak, 29.01.2018.

U posljednjoj utakmici 21. kola Primere nogometaši Celte nakon više od četiri godine uspjeli su na svom „Balaídosu“ savladati Betis iz Seville. U odličnoj utakmici domaćini su slavili s 3:2 i došli na samo dva boda od šeste pozicije, posljednje koja garantira nastup u Europi naredne sezone.

PIŠE: Stipe Dedić

Celta i Real Betis zaključili su 21. kolo Primere dvobojem u Vigu koji je bio bitan za obje momčadi. I jedni i drugi tražili su tri boda s kojima bi se približili europskim pozicijama, a u tom naumu uspjeli su domaćini.

Iako su gosti bolje ušli u susret, Celta je iskoristila svoju prvu pravu priliku, te preko Iaga Aspasa došla u vodstvo u 12. minuti susreta. Pogotku Aspasa prethodile su dvije katastrofalne reakcije u obrani Betisa. Prvo je vratar gostiju Adan lošim dodavanjem „utopio“ svog veznjaka Javija Garciju, ovaj propustio ispucavanjem očistiti opasnost pred svojim vratima, a konfuziju u obrani iskoristio je vezni igrač Celte Nemanja Radoja i dodao loptu do Aspasa kojem nije bilo problem zabiti za vodstvo domaćina.

S 1:0 se otišlo na odmor, a u drugom smo poluvremenu vidjeli još četiri pogotka. Na 2:0 za domaćina povisio je Maximiliano Gomez u 57. minuti nakon ubacivanja Jonnyja .

Nadu u preokret za Betis pogotkom za 2:1 probudio je Sergio Leon u 71. minuti susreta, ali je tu nadu brzo ugušio Iago Aspas koji je nakon najljepše akcije na utakmici u 79. minuti zabio za 3:1. Bio je to 14. pogodak u sezoni za najboljeg strijelca Celte.

Konačnih 3:2 postavio je Andres Guardado iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi.

Treća je ovo prvenstvena pobjeda u nizu za momčad iz Viga, četvrta u posljednjih pet susreta u ligi. Trenutačno drže sedmu poziciju s 31 bodom, dva boda iza šestoplasirane Seville. Betisu je ovo bio drugi poraz u nizu i drže 13. mjesto u Primeri.