Dario Dodić • četvrtak, 08.02.2018.

Nogometaši Barcelone i u uzvratu su polufinala Kupa kralja svladali Valenciju i po peti put zaredom osigurali nastup u finalu. Pogotke za Barcu postigli su Philippe Coutinho i Ivan Rakitić...

Peti put zaredom igrat će nogometaši Barcelone finale Kupa kralja. Potvrdili su to večerašnjom pobjedom u gostima kod Valencije. Slavila je Barca 2:0 i s ukupnih 3:0 nakon dvije utakmice postala prva momčad koja se pet puta zaredom plasirala u finale Kupa kralja.

Nije Valencia bila bez šansi, dobru su utakmicu odigrali domaćini na Mestalli, ali nisu bili dovoljno konkretni. A i kad su sve dobro napravili raspoložen je na vratima gostiju bio Cillessen.

Niti povijest nije bila na strani Šišmiša, od posljednjih 68 utakmica nokaut-faze Kupa kralja Barcelona je prošla u njih 67 nakon što je pobijedila u prvom susretu.

Povela je Barcelona na Mestalli u 49. minuti. Lijepo je po lijevoj strani prošao Luis Suarez, na drugoj vratnici uočio i pogodio Philippea Coutinha, koji u padu pogađa za vodstvo gostiju. Bio je to prvi gol Coutinha u dresu Barcelone, a zanimljivo je kako je i u Liverpoolu za njegov prvijenac asistent bio upravo Suarez.

Rasplamsala se utakmica u završnici, fenomenalnu je priliku propustio Gaya za domaćine. Igrala se 74. minuta, lijepu su akciju složili domaći nogometaši, na kraju neometan s četiri metra puca Gaya, ali Cillessen fenomenalnom reakcijom potvrđuje kako Barca ima dva vrhunska vratara.

Ubrzo je uslijedila kazna, Suarez krade Valencijinoj obrani loptu, prosljeđuje je do Ivana Rakitića, koji trese mrežu za konačnih 0:2.

U završnici je za Barcelonu debitirao i novopridošli Yerry Mina, u igru je ušao u 83. minuti umjesto ozlijeđenog Piquea, koji je zbog bolova u koljenu bio upitan za nastup.

Kup kralja, polufinale, uzvratna utakmica (u zagradama je rezultat prve utakmice):
Valencia - Barcelona* 0:2 (0:1)