Elina Svitolina obranila naslov u Dubaiju

Petar Jenjić • subota, 24.02.2018.

Ukrajinska tenisačica Elina Svitolina obranila je naslov na WTA turniru u Dubaiju. Prva je nositeljica nakon sat i 12 minuta svladala Ruskinju Dariju Kasatkinu sa 6:4, 6:0...

Nakon titule u Brisbaneu na početku godine, Elina Svitolina stigla je do novog trofeja. Ukrajinska tenisačica, koja je bila postavljena za prvu nositeljicu, obranila je naslov u Dubaiju, a u finalu je bila bolja od Darije Kasatkine sa 6:4, 6:0.

Svitolina je igrala jako dobro kroz cijeli tjedan, pritom izgubivši tek jedan set i to u prvom kolu protiv Kineskinje Qiang Wang.

Ukrajinka je, nakon spašene jedne break lopte, protivnici oduzela servis u petom gemu prvog seta i iskoristila ukupno četvrtu set loptu. Drugi set bio je potpuno jednosmjerna ulica, Kasatkina nije imala šanse protiv raspoloženije protivnice koja joj nije prepustila nijedan gem do kraja meča.

"Kada sam tek došla nisam imala prevelika očekivanja i da ću obraniti titulu. Ipak, bio je ovo sjajan tjedan", rekla je Svitolina po završetku meča.