Toulouse
Toulouse 3:3 Monaco
Monaco

Sportnet • subota, 24.02.2018.

Sjajnu utakmicu odigrali su Toulouse i Monaco u drugom susretu 27. kola francuskog prvenstva. U trileru s šest pogodaka kao momčadi su na kraju podijelile bodove. Danijel Subašić, koji se nedavno nakon ozljede vratio na gol Monaca odigrao je cijeli susret i branio jako dobro.

AUTOR: Stipe Dedić

Zanimljivo je da je ovo peta utakmica Monaca i Toulousea zaredom koja završava s minimalno četiri postignuta pogotka.

Gosti su poveli već u osmoj minuti. Keita je s(p)retno progurao loptu do Ronyja Lopesa, a Portugalac mirno zabija pored Lafonta za 0:1.

Nakon tog prvog pogotka probudio se Toulouse i do kraja prvog poluvremena domaćini su bili puno bolja momčad. U 24. minuti utakmice Toulouse dolazi do 1:1. Sylla je sjajno probio lijevu stranu, vratio loptu u kazneni prostor, a tamo je na nju natrčao Sangare i snažnim ju udarcem poslao Subašiću kroz noge.

Mogao je Toulouse i povesti u nastavku prvog poluvremena, no Subašić i Raggi spašavali su goste u nekoliko navrata.

Lopes je u drugoj minuti nastavka zabio za 1:2 nakon fenomenalne akcije igrača Monaca. Lopta je došla do Jovetića koji trese stativu, a odbijanac za svoj drugi pogodak na utakmici u mrežu posprema Lopes.

Sudac je u 65. minuti poništio pogodak domaćina za 2:2 zbog prekršaja u napadu, a samo osam minuta nakon toga Monaco je zabio za 3:1. Kombinirali su u kaznenom prostoru gostiju Lopes, Moutinho i Ghezzal,a onda je sam pred Lafonta izbio Jovetić. 19-godišnji vratar domaćina brani njegov prvi pokušaj, no lopta se opet odbila do Crnogorca koji zabija za 3:1.

Činilo se da bi Monaco mogao do tri boda, ali Toulouse velikim preokretom dolazi do boda. U 78. minuti Delort zabija s bijele točke nakon prekršaja Glika nad Sanogom, a onda taj isti Sanogo sjajno okreće Glika i postavlja u 87. minuti konačnih 3:3.

Toulouse je tako došao do važnog boda u borbi za ostanak u ligi, dok su gosti propustili pobjeći trećeplasiranom Marseilleu koji će sutra u Parizu protiv vodećeg PSG-a imati priliku s tri osvojena boda preskočiti Subašićevu momčad na tablici.