Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 3:0 Marseille
Marseille

Dario Dodić • nedjelja, 25.02.2018.

Francuskim klasikom, dvobojem PSG-a i Marseillea, okončan je nedjeljni program 27. kola Ligue 1. Parižani su na svom Parku prinčeva slavili s laganih 3:0 iako Unaija Emeryja mora brinuti ozljeda Neymara...

Povijesni uspjeh Paris Saint-Germaina mogao bi ostati u sjeni ozljede Neymara. Parižani su pobjedom 3:0 u Le Classiqueu protiv Marseillea stigli do 18. uzastopne pobjede na Parku prinčeva, što je najbolji niz u povijesti kluba.

Pobjedu je zasjenila ozljeda Neymara, koji je pri rezultatu 3:0 za Parižane u jednom duelu krivo stao i izvrnuo gležanj. Igru je napustio na nosilima, nije se više vraćao na travnjak, a s obzirom da je domaći strateg Unai Emery već obavio sve tri izmjene, PSG je do kraja susreta igrao s igračem manje.

Nije niti to pomoglo Marseilleu, Areola je susret završio netaknute mreže.

Gosti iz Marseillea na Park su prinčeva stigli s namjerom nadigravati se s Parižanima, dobro su izgledali u početnim minutama, ali vrlo brzo ih je ušutkao Kylian Mbappe. Mladi PSG-ov igrač koristi slabo čišćenje obrane Marseillea i već u desetoj minuti pogađa za vodstvo domaćeg sastava.

S 19 godina, dva mjeseca i osam dana postao je najmlađi strijelac u povijesti prvenstvenih ogleda Le Classiquea.

Lijepo su kombinirali polovicom prvog dijela domaći nogometaši i udvostručili vodstvo. Odigrao je dupli pas s Kurzawom na lijevoj strani Rabiot, sjurio se u kazneni prostor gostiju, zavrnuo na Neymara, čiji udarac nije išao u okvir gola, no nesretni Rolando u pokušaju čišćenja šalje loptu u vlastitu mrežu.

Bilo je jasno kako će se PSG-ov niz nastaviti kada je već na otvaranju drugog dijela Edi Cavani zabio za 3:0. Lijep je posao na lijevoj strani odradio Neymar, proigrava Urugvajca koji se u okretu rješava svog čuvara i pogađa za konačnih 3:0.

Iste će se momčadi sastati u Kupu za tri dana, ponovno na Parku prinčeva.