Sevilla
Sevilla 2:5 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 25.02.2018.

Trebao je to biti derbi, ali bio je samo na papiru. Atletico je usred Seville pregazio istoimenog domaćina i slavio s 5:2, a domaćin je u samoj završnici susreta s dva pogotka malo ublažio ružan dojam...

Sevilla je ovog tjedna svu pozornost imala na dvoboj protiv Manchester Uniteda u Ligi prvaka i nije u pravom izdanju dočekala Atletico. Susret s Unitedom očito je ostavio traga i Simeoneova momčad potpuno je nadigrala i visoko svladala neprepoznatljivog domaćina.

Pobjeda Atletica ne predstavlja iznenađenje, ali neočekivan je konačni ishod, malo tko je mogao očekivati ovako težak poraz domaćina. Gosti su bili raspucani i raspoloženi, posebno Antoine Griezmann koji je postigao tri od pet pogodaka gostiju.

U početku susreta ništa nije govorilo da bi se dvoboj mogao ovako razviti. Sevilla je prva zaprijetila Oblaku, neuspješno, a problemi su se počeli javljati u 15. minuti kada je domaćin zbog ozljede ostao bez Jesusa Navasa kojeg je zamijenio Layun.

U 29. minuti gosti su poveli. Rico je kratko dodao Banegi na rubu kaznenog prostora, Diego Costa lakoćom mu je uzeo loptu i nakon toga nije imao problema svladati i Rica koji je i uvalio Argentinca u probleme.

Pet minuta kasnije domaćin je mogao do poravnanja. Banega je izveo korner, najviši u skoku bio je Lenglet koji dobro puca, ali lopta pogađa gredu.

U završnici prvog dijela Atletico je povećao prednost. Odbijenu loptu iz kaznenog prostora na 20 metara pokupio je Griezmann, prošao pokraj trojice domaćih igrača i onda krasno pogodio suprotni kut.

Dvije loše reakcije tako su skupo stajale domaćina, Atletico je to itekako dobro iskoristio i na odmor je odnio 2:0 iako nije bio baš toliko bolji od Seville.

Kada je odmah na početku drugog dijela Atletico stigao i do trećeg gola, priči je bio kraj. Gabi je proigrao Costu koji ulazi u 16 metara, Rico radi prekršaj i dosuđen je kazneni udarac koji Griezmann rutinski pretvara u pogodak.

Užasan nastup Sevilline obrane dobio je novu dimenziju u 64. minuti kada je Mercado potpuno napamet s 18 metara vraćao loptu prema svom vrataru, taj poklon iskoristio je Griezmann koji je presjekao to dodavanje i proigrao Kokea za lagan pogodak u praznu mrežu.

Dvije minute kasnije Griezmann je pogodio vratnicu, a u 81. minuti ipak je stigao do hat-tricka nakon što ga je proigrao Saul Niguez. Na semaforu je stajao 5:0, gledatelji su počeli napuštati tribine, a do kraja je domaćin preko Sarabije i Nolita samo smanjio na konačnih 5:2.

Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu, a Atletico je tako ostao za petama Barceloni.