Split do devete pobjede, na Gripama svladana Krka

Petar Jenjić • srijeda, 28.02.2018.

Košarkaši Splita na domaćem su parketu došli do devete pobjede ove sezone u Drugoj ABA ligi. Žuti su u zanimljivom dvoboju svladali slovensku Krku rezultatom 86:81...

Devetu pobjedu i dolazak na polovičan učinak u ukupnom poretku ostvario je Split koji je u sklopu 18. kola regionalne Druge ABA lige svladao Krku sa 86:81. Treća je ovo pobjeda Žutih u posljednje četiri utakmice, a Krki prvi poraz nakon tri slavlja.

Gostujuća momčad bolje je odigrala prvih deset minuta koje je zaključila sa šest poena viška (21:15). Do kraja poluvremena Split dolazi do preokreta i na odmor odlazi s dva koša prednosti (40:38).

Krka je još u nekoliko navrata kratko bila u vodstvu, posljednji put u 26. minuti (50:48). Tada je Michaelyn Scott pogodio tricu za prednost Žutih koji je do kraja nisu ispustili, iako je slovenska momčad konstantno bila ju priključku. 47 sekundi prije kraja gosti su stigli na minus tri (84:81), no pobjedu Splita u sljedećem napadu potvrdio je Mate Kalajžić.

Izvrsni Kalajžić susret je zaključio s 23 poena, četiri skoka, četiri dodavanja i tri ukradene lopte, a priključili su mu se s po 12 koševa Mateo Kedžo i Michaelyn Scott (sedam asistencija).

Maj Kovačević s 14 koševa i pet asistencija bio je najbolji kod Krke, po 13 poena dodali su Žiga Dimec (pet skokova) i Dino Cinac (devet skokova).