Može i bez Neymara: PSG potopio Marseille i ušao u polufinale Kupa Francuske

Sportnet • četvrtak, 01.03.2018.

Dominantnom predstavom u četvrtfinalu Kupa Francuske, PSG je s 3:0 porazio Marseille i prošao u polufinale. Trećeligaš Chambly minimalnom pobjedom izbacio je prvoligaša Strasbourg...

PIŠE: Jan Šneler

Prije tri dana, PSG i Marseille susreli su se u 27. kolu francuske Ligue 1. Parižani su slavili s 3:0, a tri dana kasnije, polufinale Kupa Francuske, epilog isti. PSG je još jednom dokazao koliko je dominantan i neprikosnoven u Francuskoj.

Marseille je bio gotovo bezopasan u prvom dijelu. PSG je u potpunosti kontrolirao utakmicu i mogao stići do pogotka već u uvodnim minutama. Yuri, koji je imao velikih problema u utakmici osmine finala Lige prvaka s Realovim napadačima, dobro je pucao, no Mandanda je uspio otkloniti opasnost. Pokušao je malo kasnije i Cavani, no niti njegov šut nije bio precizan.

Thauvin je pokušavao za Marseille, bio nekako najaktivniji, ali večeras nije bio precizan. Dva puta je pucao, jednom iz slobodnog udarca, ali predaleko od gola su završili njegovi pokušaji. Mandanda je spašavao Marseille u prvom poluvremenu, u 38. minuti Di Maria je odlično pucao, ali ponovno vratar Marseillea brani.

Ipak niti Mandanda nije mogao spriječiti gol u sudačkoj nadoknadi. Di Maria je silovito i precizno šutirao s dvadesetak metara i ostavio nemoćnim protivničkog golmana. Sve što je moglo poći po zlu po Marseilleu, dogodilo se u nastavku. Nije dovoljno što su primili gol na isteku prvog dijela, PSG je postigao još jedan pogodak odmah na početku nastavka. Ponovno je Di Maria u prvom planu čiji šut pogađa Sakaija te promjenom smjera vara Mandandu i ulazi u gol.

U tim trenucima, gosti su bili potpuno potonuli te je Argentinac mogao doći i do hat-tricka nekoliko minuta kasnije. Nije PSG prestajao s napadima te su odlične šanse imali Veratti i Cavani, ali što Mandanda, a što nepreciznost igrača PSG-a spasili su Marseille od debakla.

Ipak, u 81. minuti, Cavani je došao do pogotka te jednako kao i u utakmici prije tri dana, postavio konačnih 3:0.

U drugoj današnjoj četvrtfinalnoj utakmici, Chambly je svladao Strasbourg s 1:0. Iako Strasbourg drži 14. mjesto u Ligue 1, trećeligaš Chambly bio je bolji. Još je impresivnija pobjeda francuskog niželigaša kada se zna da je Chambly u zoni za ispadanje u trećem razredu francuskog prvenstva. Pobjednički gol djelo je Doucurea u 83. minuti.

Valja istaknuti kako je, osim PSG-a i Chamblyja, polufinale osigurao i trećeligaš Herbiers te tako od četiri najbolje momčadi u Kupu, dva su trećeligaša i dva prvoligaša. Sutrašnji susret Caena za kojeg nastupa Ivan Santini i Lyona dat će četvrtu momčad u polufinalu.