Sportnet • četvrtak, 01.03.2018.

Francuski napadač u dresu Atletica iz Madrida s četiri postignuta gola potopio je solidni Leganes i tako došao do 15. gola u španjolskoj La Ligi ove sezone...

PIŠE: Jan Šneler

S još svega 12 preostalih kola u La Ligi polako se zahuktava situacija u donjem dijelu tablice gdje će se nekoliko ekipa grčevito boriti za ostanak u natjecanju i sljedeće sezone. Na vrhu, Atletico se pobjedom primaknuo Barceloni na svega četiri boda zaostatka. Iako Barcelona ima utakmicu manje, Atletico puno nade polaže u njihov međusobni dvoboj 4. ožujka koji bi mogao riješiti pitanje osvajača lige ili potpuno zakomplicirati situaciju.

Od samog početka utakmice između Atletica i Leganesa bilo je vidljivo kako je Antoine Griezmann iznimno motiviran i inspiriran. U 16. minuti odlično je pucao iz slobodnog udarca, ali mu je lopta odsjela na gredi. Ipak, prije toga, Leganes je mogao doći do vodstva, no Eraso i Guerrero nisu bili precizni. U 24. minuti Leganes ponovno prijeti, no ovoga puta greda spašava Atletico. Gumbau je tukao, no slično kao i Griezmann pogodio okvir vrata.

Izdržao je Atletico udare Leganesa i u 26. minuti došao do vodstva. Nakon što mu je lijepo asistirao Koke, Griezmann je iz šesnaesterca zabio za vodstvo svoje momčadi. Leganes je malo stao što je domaćin iskoristio. Ako nije iz prvog pokušaja, iz drugoga je uspjelo. U 35. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca, francuski napadač povećava vodstvo domaćih.

Lijepo je igrao Atletico, vrlo organizirano i precizno s odličnim dodavanjima koja su dolazili u obećavajuće pozicije. U 56. minuti Filipe Luis prilično je lagano prošao po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac gdje je najviši i najspretniji bio upravo Griezmann.

Francuz je bio vrlo učinkovit i gotovo svaki put kada je imao loptu, gostujuća obrana je bila na mukama. U 67. minuti Diego Costa je ubacio, a Griezmann iz prve zabija za konačnih 4:0. Iako je bilo još zanimljivih situacija i poništenog gola Godina, rezultat se nije mijenjao. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije ulazio u igru za domaću momčad.

Iako je Athletic Bilbao ovih dana nažalost poznatiji po drugim, nenogometnim stvarima i tragedijama, u večerašnjoj utakmici uspjeli su izdržati protiv četvrtoplasirane Valencije i osvojiti važan bod u prvenstvu. Iako je Athletic bio bolja momčad u prvom dijelu te je imao odlične prilike preko San Josea i Benata, Valencia je prva stigla do vodstva.

U 23. minuti, Kondogbia je silovitim udarcem doveo gostujuću momčad u vodstvo. Pomalo nepošteni rezultat domaći su dobili priliku ispraviti desetak minuta kasnije. Murillo je napravio nepotreban prekršaj i skrivio kazneni udarac. Aduriz je bio izvođač jedanaesterca, no njegov prilično slab udarac, vratar gostiju lijepo je obranio.

Iako se činilo da će teško Athletic doći do izjednačenja, pogotovo nakon promašenog jedanaesterca, u nastavku utakmice Oscar de Marcos zabio je za 1:1. Vrlo brzo nakon njega Susaeta je pokušao potpuno okrenuti utakmicu, ali vratar Neto nije dozvolio da Valencia izgubi utakmicu u Baskiji. Mogle su obje momčadi u posljednjim minutama doći do punog plijena, naročito domaćin, te s rezultatom 1:1 najviše može biti zadovoljna Valencia.

Dvije momčadi na samom začelju lige, Malaga i Deportivo, poraženi su od Seville, odnosno Getafea. Getafe je većinu posla odradio u prvom dijelu. Prvo je Angel doveo domaće u vodstvo u 40. minuti da bi četiri minute kasnije Boveda prilično nespretno reagirao i poslavši loptu u vlastitu mrežu doveo Getafe na dva gola razlike.

Sve dvojbe je razriješio Molina u 82. minuti. Deportivo može žaliti za prvim dijelom utakmice koji je odigrao prilično slabo i dozvolio Getafeu da brzo dođe do dva gola. Sevilli je pak bio dovoljan jedan pogodak da slavi u gostima kod posljednje Malage.

Već u 15. minuti zaspala je obrana Malage, Nolito je lijepo pronašao Correu, a ovaj isprve pogađa za vodstvo gostiju. Utakmica nije bila pretjerano bogata šansama iako treba reći kako je puno bolja momčad u prvom dijelu bila Sevilla.

U nastavku utakmice nije se dogodilo ništa spektakularno te je Malaga ponovno minimalno poražena i dodatno zakovana za dno tablice. S druge strane, Sevilla je zadržala peto mjesto s nadom da još uvije konkurira za mjesta u Ligi prvaka.