Las Palmas
Las Palmas 1:1 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • četvrtak, 01.03.2018.

Tri dana uoči vrlo važnog dvoboja u borbi za naslov prvaka između Barcelone i madridskog Atletica, Barcelona je kiksala na gostovanju kod Las Palmasa. Odigrala je samo 1:1 i ostalo je tek pet bodova prednosti nad Madriđanima...

Nisu u Barceloni bili nimalo zadovoljni kada su saznali da samo tri dana prije derbija protiv Atletica gostuju kod Las Palmasa. Dugačak put, manje vremena za odmor nego Madriđani, a kako je izgledalo na terenu, činilo se da su se više bavili s tim nego kako pobijediti Las Palmas.

Borbeni domaćini nisu se kao neki drugi Barcelonini protivnici zabili u 16 metara i čekali što će se dogoditi, pokušali su igrati, imali su čak i dosta pokušaja prema golu, ali uglavnom prilično nepreciznih.

Ernesto Valverde značajno je prošarao momčad, na klupi je završio i Ivan Rakitić koji je upisao 200. nastup u dresu Barcelone ulaskom u igru u 63. minuti umjesto nevidljivog Paulinha, no jubilej neće pamtiti po dobrom.

Barcelona je dobro krenula i u osmoj minuti imala je lijepu priliku preko Suareza, ali raspoloženi Chichizola odlično je riješio taj problem.

Tri minute kasnije idealna pozicija za Lea Messija, slobodni udarac na 20 metara, sjajno je Messi gađao sam kut, ali Chichizola je fantastično obranio njegov pokušaj.

U 22. minuti niti Chichizola nije mogao ništa. Popravni ispit za Messija, ponovno slobodni udarac na gotovo identičnoj poziciji, ovaj put gađao je Chichizolin kut, ali neobranjivo, snažno u 90. Barcelona očekivano dolazi do vodstva.

Do kraja prvog dijela nije bilo promjena, a dosta bure izazvalo je igranje rukom vratara domaćina daleko od svog gola, Lahoz je umjesto opomene domaćem vrataru dosudio kraj prvog dijela na užas igrača Barcelone i Valverdea.

Odmah na startu drugog dijela dosuđen je kazneni udarac za domaćina. U kaotičnoj situaciji u 16 metara Lahoz je odlučio dati penal domaćinu koji je Jonathan Calleri realizirao sjajnim snažnim udarcem u gornji kut. Ter Stegen nije imao nikakve šanse.

Barcelona je nakon toga krenula po novo vodstvo, pokušavala je do kraja susreta probiti čvrstu i odlično organiziranu obranu domaćina, ali nije uspjela i Las Palmas uzima veliki bod.

Alen Halilović odigrao je cijelu utakmicu, imao je nekoliko nepreciznih pokušaja i veliku želju za dokazivanjem protiv "svoje" Barcelone.

• qvestor02.03.2018. u 09:21
    Španjolsko prvenstvo će postati zanimljivije za razliku od engleskog, njemačkog i francuskog koje je odavno rješeno..