Split u derbiju 17. kola HT Premijer lige nadigrao i visoko porazio GKK Šibenik

Branimir Korać • petak, 02.03.2018.

Očekivao se neizvjesniji dvoboj, ali od neizvjesnosti nije bilo ništa. Split je odigrao vrlo dobru utakmicu i upisao visoku pobjedu u 17. kolu HT Premijer lige protiv GKK Šibenika kojeg je svladao s čak 94:70...

Uz odličan šut za tri poena i veći broj raspoloženih igrača Split je bez ikakvih problema došao do pobjede protiv GKK Šibenika. Očekivalo se više od Anzulovićeve momčadi, međutim Šibenčani nisu bili toliko raspoloženi i nisu imali rješenje kako zaustaviti šuterski odličnog domaćina.

Sveukupno gledajući bio je to jedan od boljih nastupa Splita ove sezone, napad je imao glavu i rep, šut ga je odlično služio, a gosti su ostavljeni na 70 poena što znači da je i obrana odradila svoj dio posla.

Šibenčani su počeli zaostajati početkom druge četvrtine koju su domaćini otvorili s pet poena Filipovića i dva Jukića za odvajanje na 26:19 nakon čega su stvari uglavnom išle u željenom smjeru za domaćina.

Tri minute prije odlaska na odmor ubačajem Filipa Najeva Split je došao do 39:28 i prve dvoznamenkaste prednosti da bi preko Tonija Vitalija s linije slobodnih bacanja Šibenik uspio smanjiti zaostatak na odmoru na 43:36.

I u drugo poluvrijeme Split je ušao bolje i novom serijom 7:0 pobjegao na 50:38 te je nakon toga rutinski odrađivao posao, nije dozvolio gostima povratak u susret i bez problema održavao je visoku prednost.

U posljednjoj dionici Šibenčani su se jednostavno predali i prednost je dodatno narasla na visokih 24 koševa razlike u korist domaćina.

Najbolji kod Splita bili su Mateo Kedžo s 18 poena i sedam skokova, Michaelyn Scott sa 17 poena i pet asistencija te Henrik Širko s deset asistencija. Domaćin je za tricu šutirao odličnih 16/26 te imao ukupno 55 posto šuta iz igre.

Kod GKK Šibenika Filip Bundović ubacio je 14 poena, a po 11 su dodali Domagoj Bašić i Toni Vitali (pet skokova).