Zadar u prvom poluvremenu slomio otpor Škrljeva i upisao novu pobjedu

Petar Jenjić • subota, 03.03.2018.

Košarkaši Zadra upisali su 15. pobjedu ove sezone u domaćem prvenstvu. U sklopu 17. kola HT Premijer lige slavili su u gostima kod Škrljeva rezultatom 99:82, u utakmici u kojoj su već u prvom poluvremenu slomili otpor svojih protivnika...

Novu prvenstvenu pobjedu ostvarili su košarkaši Zadra i tako ostali na samo jednom porazu u cijeloj sezoni. Momčad Aramisa Naglića nije imala prevelikih problema u gostima kod Škrljeva, slaveći rezultatom 99:82. Ovom pobjedom prekinuli su niz domaće momčadi od tri uzastopna slavlja.

Za razliku od utakmice u prvom dijelu sezone kada je Zadar pred svojim navijačima tek u posljednjih deset minuta prelomio susret u svoju korist, danas to nije bio slučaj. Gostujuća momčad kontrolirala je rezultat i zasluženo stigla do pobjede.

Osim početnih nekoliko minuta, Škrljevo je ostatak utakmice konstantno hvatalo zaostatak, koji je rastao iz minute u minutu. Prvo poluvrijeme Zadar je zaključio s 13 koševa viška (50:37), a nastavak susreta otvorio serijom 7:0. Do kraja utakmice ostalo je tek pitanje kojom će razlikom doći do pobjede.

Gostujuću su momčad do pobjede s po 19 poena predvodili Steven Gray i Mislav Brzoja (pet skokova), dok je Preston Knowles dodao 17 koševa.

Najučinkovitiji je kod Škrljeva bio Jasmin Perković s 23 poena, Davor Konjević dodao je 16 koševa i osam skokova, a Siniša Štemberger 13 poena i devet asistencija.