Lokomotiva visokom pobjedom protiv Nizozemki napravila veliki korak prema polufinalu

Branimir Korać • nedjelja, 04.03.2018.

Rukometašice Lokomotive u prvom susretu četvrtfinala Challenge kupa visoko su svladale nizozemski Quintus i tako su došle na korak do plasmana u polufinale ovog natjecanja...

Nizozemski Quintus jako je dobro poznat Lokosicama. Prošle sezone isti protivnik stajao je na putu Lokomotivi u Challenge kupu, samo tada u polufinalu, a Lokomotiva ga je dva puta svladala. Ove sezone susreću se već u četvrtfinalu te je hrvatski predstavnik praktički već u prvom susretu riješio pitanje prolaza.

Od početka je bila očita razlika u kvaliteti, Lokosice su stigle do visoke prednosti već do odmora te su na poluvremenu vodile s 13:7. U nastavku susreta tu su razliku dodatno povećale i upisale pobjedu 26:17.

Samo Larissa Kalaus i Marina Glavan postigle su pogodaka koliko i Nizozemke, Kalaus je bila strijelac čak 11 puta, a Glavan šest i to je bilo sasvim dovoljno za pobjedu.

Gošće su imale svega pet igračica među strijelcima, a najefikasnija sa šest golova bila je Daisy Hage.

Uzvratni susret u Poeldijku na rasporedu je 10. ožujka.