Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 5:0 Metz
Metz

Dario Dodić • subota, 10.03.2018.

Nogometaši PSG-a uvjerljivim koracima grabe prema naslovu prvaka Francuske. Nakon ispadanja iz Lige prvaka Parižani su se u prvenstvenoj utakmici iskalili na Metzu...

Niti se Metz može uspoređivati s Real Madridom, niti francusko prvenstvo s Ligom prvaka. Jasno je to nogometašima Paris Saint-Germaina koji su se nakon ispadanja od Kraljevskog kluba u elitnom europskom klupskom natjecanju okrenuli prvenstvu i u sklopu 29. kola iskalili na Metzu.

Nisu imali težak posao nogometaši Unaija Emeryja na Parku prinčeva protiv posljednjeplasirane momčadi Ligue 1, gorak su okus isprali s uvjerljivih 5:0.

Brzo je susret izgubio rezultatsku draž. Već u petoj minuti Meunier se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i doveo domaće u vodstvo. Zatim na scenu stupa mlađahni proizvod PSG-ovog omladinskog pogona, Christopher Nkunku. Prvo na dodavanje Verrattija pogađa za 2:0 u 20. minuti, da bi osam minuta kasnije na asistenciju Di Marije zabio za 3:0.

Mogao je mladi Nkunku upotpuniti hat-trick u prvom poluvremenu, ali bio je neprecizan. Na 4:0 povisio je Mbappe u posljednim sekundama prvog dijela, ponovno je lijepom asistencijom gol namjestio Verratti.

Spustio je domaćin nogu s papučice gasa u nastavku, a ponešto je obranio i vratar Metza Eiji Kawashima, no i on je bio nemoćan desetak minuta prije kraja, kapetan Thiago Silva zabija glavom za konačnih 5:0.