Branimir Korać • subota, 10.03.2018.

PSG je u ranijem terminu pregazio Metz, a u večernjem dijelu programa Ligue 1 odigrano je pet susreta. U njih ček četiri viđeni su remiji, samo je Nantes stigao do pobjede...

Nakon serije utakmica u kojima nije mogao do pobjede, Nantes je napokon uzeo tri boda. U goste mu je došao Troyes, a domaćin je nakon dosta problema i mučenja pogotkom u 86. minuti stigao do pobjede.

Argentinac Emiliano Sala ostao je zaboravljen u petercu i glavom je poslao loptu u mrežu za slavlje domaćina koji se vratio na petu poziciju na ljestvici.

Rennes je na svom stadionu ugostio St. Etienne i zadovoljio se remijem 1:1. Domaćin je bio bolji protivnik i zaslužio je sva tri boda, ali vratar Stephane Ruffier bio je raspoložen i skidao je domaće pokušaje.

Poveli su gosti u 31. minuti nakon kornera kada je u skoku najviši bio Neven Subotić i pogodio za 1:0. Dugo su domaćini tražili poravnanje i došli do njega u 86. minuti. Strijelac je bio Ismaila Sarr koji je glavom malo skrenuo ubačaj Bourigeauda, dovoljno da lopta ode u kut gola.

Istim rezultatom okončan je i dvoboj između Dijona i Amiensa, a i ovdje su gosti imali prednost na odmoru da bi se domaćin vratio u nastavku susreta.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Moussa Konate doveo je Amiens u vodstvo nakon serije pogrešaka u domaćoj zadnjoj liniji, ali Dijon se vratio u 69. minuti kada Wesley Said poravnava na 1:1.

Vrlo važan dvoboj bio je pred nogometašima Lillea koji su tražiti tri boda u susretu s majstorom remija (14 upisanih) Montpellierom.

Domaćin do tri boda nije došao, odigrao je još jednu skromnu utakmicu i samo remizirao 1:1. Poveo je u 41. minuti preko Nicolasa Pepea, a gosti su izjednačili sredinom drugog dijela golom Jeromea Roussillona.

S posljednjim zviždukom suca, na travnjak je utrčalo stotinjak domaćih navijača koji su se pokušali obračunati s igračima Lillea i pokazati im što misle o njihovim ovosezonskim nastupima.

Četvrti susret koji je okončan remijem bio je onaj u Bordeauxu gdje je gostovao Angers, a pogodaka nije bilo. Mateo Pavlović odradio je dobro cijelu utakmicu.