Hajduk najuvjerljiviji, Dinamovi juniori svladali Lokomotivine

Sportnet • srijeda, 14.03.2018.

Odigrana su četiri dvoboja 13. kola Prve HNL juniora. U četiri odigrana susreta postignuto je 11 pogodaka, od toga 2.75 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Osijeka, Dinama i Intera protiv Istre 1961, Lokomotive odnosno Rudeša.

Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Istru 1961 2:0. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 69. minuti Marin Magdić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Mihail Caimacov u 84. minuti.

Dinamo je na Kajzerici pobijedio Lokomotivu 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Tomislav Knežević u 43. minuti.

Inter je u Zaprešiću pobijedio Rudeš 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U 17. minuti Mateo Trgo doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Tri minute kasnije Dominik Rešetar povećao je prednost Zaprešićana na 2:0, što je bio konačan rezultat utakmice.

13. kolo zaključit će Rijeka i Sesvete te Cibalia i Slaven Belupo 1. svibnja.

Rezultati 13. kola Prve HNL juniora: Osijek – Istra 1961 2:0 (Magdić 69, Caimacov 84), Hajduk – Hrvatski dragovoljac 5:1 (Bajić 21, 31, 80, Blagaić 65, 90/Babin 52), Lokomotiva – Dinamo 0:1 (Knežević 43), Inter Zaprešić – Rudeš 2:0 (Trgo 17, Rešetar 20).