I Kiel svladao Rhein-Neckar Löwen, po dva gola Brozovića i Kozine u novim pobjedama

Branimir Korać • nedjelja, 25.03.2018.

Nijemci su imali na rasporedu susrete 26. kola Bundeslige i u pet susreta ovog vikenda nije bilo većih iznenađenja. Derbi je igran u Kielu gdje je domaćin svladao vodeći Rhein-Neckar Löwen...

Veliki derbi zbog kojeg je Rhein-Neckar Löwen svjesno "predao" meč Lige prvaka protiv Kielcea, završen je slavljem Kiela 27:22. Löwen je tako upisao dva poraza, u Ligi prvaka težak protiv Kielcea i neće vidjeti četvrtfinale, te u njemačkom prvenstvu protiv Kiela.

Zbog veće zarade od TV prava i navodno većeg interesa njemačke javnosti, Löwen je izabrao kako će u njemačkom prvenstvu igrati s prvom postavom, a B momčad poslati u Poljsku, ali to mu nije pomoglo protiv Kiela koji je odigrao odličnu utakmicu i odnio pobjedu.

Domaćin je apsolutno dominirao cijelim tijekom susreta, već na poluvremenu vodio je s vrlo visokih 17:9 te je u nastavku susreta samo rutinski održavao prednost.

Predvodili su ga Niclas Ekberg sa šest golova i Niklas Landin s 11 obrana. Domagoj Duvnjak imao je jedan neprecizan pokušaj. Kod gostiju po četiri gola postigli su Gudjon Valur Sigurdsson i Hendrik Pekeler.

Hannover Burgdorf imao je lagan posao kod pretposljednjeg Hüttenberga i visoko ga je svladao s 29:19. Duža klupa gostiju na kraju je presudila i Hannover je u drugom poluvremenu stekao visoku prednost te mirno odradio posao do kraja susreta.

Malte Semisch briljirao je na vratima s čak 19 obrana, Casper Mortensen zabio je osam golova, Pavel Atman pet, a Ilija Brozović dodao je dva gola. Kod domaćina Dominik Mappes postigao je pet pogodaka.

Vrlo uvjerljiv bio je i Melsungen koji je s visokih 27:16 nadigrao Lübbecke. Gosti su tako ponovno zaredali s lošim rezultatima i očekuje ih žestoka borba za opstanak do samog kraja sezone.

Odlično je branio crnogorski reprezentativac Nebojša Simić koji je upisao 16 obrana, Michael Allendorf postigao je sedam golova, Julius Kühn pet, a Marino Marić jedan pogodak. Kod gostiju po tri gola zabili su Marko Bagarić i Nils Torbrügge, Ante Kaleb dodao je dva gola, a Luka Raković jedan.

Leipzig je odigrao samo 24:24 protiv Stuttgarta, očekivao je pobjedu i važne bodove u borbi za Europu, ali morao se zadovoljiti samo remijem. Na kraju je mogao upisati i poraz, imali su gosti napad za pobjedu, ali nisu ga realizirali.

Kod Leipziga Maximilian Jahnke postigao je sedam golova, a šest je dodao Andreas Rojewski. U gostujućem sastavu najbolji je bio Michael Kraus s devet golova.

Göppingen je izvukao pobjedu u gostima kod Erlangena, teško je do nje došao, ali uzeo je važne bodove. Marcel Schiller bio je najučinkovitiji sa sedam golova, po šest su dodali Sebastian Heymann i Jens Schöngarth, a Krešimir Kozina zabio je dva. U domaćem sastavu po šest golova postigli su Christopher Bissel i Christoph Steinert.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713