Bundesliga, 28. kolo, 31.03.2018, 18:30 h
Bayern
Bayern 6:0 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Mihaela Bradovski • subota, 31.03.2018.

U velikom derbiju njemačkog nogometa Bayern je uništio dortmundsku Borussiju i nanio joj vrlo težak poraz. Bavarci su već u prvom poluvremenu stvorili ogromnu razliku i nakon toga u drugom dijelu dodatno povećali prednost...

Bayern je odavno poslao poruku kako naslov prvaka ostaje na Allianz Areni, a sada je došao i na korak do matematičke potvrde naslova prvaka. U Der Klassikeru ugostio je dortmundsku Borussiju i pregazio ju je s ogromnih 6:0 uz čak pet pogodaka postignutih već u prvom poluvremenu.

Nikakve šanse Borussia nije imala protiv razigranih Bavaraca koji su apsolutno dominirali i samo potvrdili kako je sastav iz Dortmunda miljama iza Bayerna nakon silnih rasprodaja proteklih sezona. Iz sezone u sezonu Borussia prodaje ključne igrače i tako teško može zadržati korak s Bayernom, pogotovo nakon što je niz igrača i napustio Borussiju kako bi došao u redove minhenskog diva.

Upravo jedan od njih bio je koban za Borussiju, Robert Lewandowski postigao je hat-trick i presudio svom bivšem klubu.

Već u petoj minuti Borussia je stigla do vodstva i to preko Lewandowskog. Poljak je bio na granici zaleđa, suci su prosudili kako je bio u ispravnoj poziciji i rutinski je zabio pokraj Burkija.

Niti deset minuta kasnije već je bilo 2:0. Ovaj put strijelac je bio James Rodriguez nakon odličnog ubačaja Davida Alabe.

Borussia je potpuno nokautirana i Bayern je lakoćom dolazio do pogodaka. U 23. minuti pao je već treći, gosti su olako izgubili loptu, Rodriguez je u sredini uočio Thomasa Müllera, ubacio za njega, a on je bez problema zabio za visokih 3:0.

Pokušao je Peter Stoger nešto napraviti ranom izmjenom i uvođenjem Weigla već nakon pola sata igre, ali ništa se nije promijenilo. U samoj završnici prvog dijela još dva pogotka za domaćina. Prvo je Lewandowski zabio četvrti, a onda Franck Ribery peti gol za ovacije s tribina.

Borussia je u nastavku susreta ipak primila samo još jedan pogodak, Lewandowski je zabio svoj treći gol i stavio točku na i.

6:0 u Der Klassikeru nisu očekivali ni najoptimističniji navijači Bayerna, no ova Borussia ipak je za klasu lošija od ovog Bayerna.