Bundesliga, 28. kolo, 01.04.2018, 15:30 h
Werder Bremen
Werder Bremen 2:1 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Branimir Korać • nedjelja, 01.04.2018.

Nakon serije sjajnih nastupa u gostima gdje je redom bilježio pobjede, Eintracht je stao i u zadnje četiri utakmice upisao isto toliko poraza izvan Frankfurta. U gostima kod Werdera ostao je bez bodova, ali i bez Ante Rebića koji je zbog ozljede napustio igru...

Nema dobrih vijesti za Niku Kovača nakon gostovanja u Bremenu. Eintracht je izgubio još tri bitna boda u borbi za Europu, a Kovač je osim toga ostao i bez Ante Rebića koji je još u prvom poluvremenu morao napustiti igru zbog ozljede lista.

Werder je upisao pobjedu 2:1 u ravnopravnom dvoboju u kojem je isto tako i Eintracht mogao do boda. Međutim odmah nakon što je stigao do poravnanja, nije realizirao odličnu priliku preko Luke Jovića.

Prvi pogodak došao je nakon pola sata igre kada je Thomas Delaney ubacio s lijeve strane, Zlatko Junuzović išao je na loptu i skrenuo je u mrežu u padu.

U 39. minuti Kovač je morao povući prvu izmjenu, Rebić je sugerirao kako ne može nastaviti igru zbog problema s listom te je umjesto njega u igru ušao Marco Fabian. Loša je to vijest za Kovača jer je već ostao i bez Carlosa Salceda koji je pak u dvoboju između Hrvatske i Meksika zaradio ozljedu.

Odmah na početku drugog dijela gosti su poravnali. Fantastično je asistirao Kevin-Prince Boateng koji je petom izvrsno proigrao Luku Jovića, a on iz voleja dobro puca i poravnava na 1:1.

Nakon što nije realizirao priliku za potpuni preokret, Eintracht se ponovno našao u zaostatku. U 79. minuti David Abraham skrenuo je loptu nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Hradecky nije bio najbolje postavljen, luk lopte bio je previsok i prošla mu je kroz ruke i ušla u mrežu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ostalo je 2:1 za Werder koji je učvrstio poziciju u sredini ljestvice i nastavio s odličnom formom.