Derbi hrvatskih pivota pripao Brozoviću, Flensburg i dalje u borbi za naslov

Sportnet • nedjelja, 01.04.2018.

Današnje, 27. kolo njemačke Bundeslige pružilo je čak dva remija koji su plod dekoncentracije i pada u igri momčadi koje su tako propustile osvojiti dva boda...

PIŠE: Jan Šneler

Flensburg nastavlja i dalje pratiti vodeći Rhein-Neckar. Nakon poraza u prošlom kolu od Magdeburga, rukometaši Flensburga su došli do slavlja protiv Leipziga. Iako su bili favoriti, pobjeda nije došla lagano. U prvom dijelu, gosti su bili prilično kompaktni i vodili gotovo cijelo vrijeme. Ipak, u posljednjim minutama, Flensburg uspijeva preokrenuti rezultat.

Vodio je Leipzig 11:12, no na odmor se otišlo vodstvom domaćih 15:13. Leipzig je slabijom igrom u posljednjih nekoliko minuta faktički propustio priliku možda i iznenaditi Flensburg. U drugom dijelu, kontrolirali su domaći igru i tek kod vodstva 20:19 su bili blizu Flensburga. Ipak, vrlo brzo domaći odlaze na 27:22 i na kraju slave s 30:27.

U redovima Flensburga najbolji je bio Lasse Svan s osam golova, dok je kod gostiju Philipp Weber postigao šest pogodaka.

Iako se nalaze na nezavidnom, 16. mjestu, posljednjem koje ih ostavlja u Bundesligi, Lubbecke je prilično lagano propustio priliku da osvoji puni plijen protiv Erlangena. Slično kao i Barcelona u jučerašnjem ogledu protiv Montpelliera, domaći su sve prosuli u posljednjih devet minuta. Upravo u 52. minuti, Jan Eric Speckmann, donio je domaćima vodstvo 26:22.

Činilo se da domaći imaju sve u svojim rukama i da će teško propustiti tako veliko vodstvo. Nevjerojatno, ali narednih sedam minuta nisu zabili gol, Erlangen radi seriju 0:4 i dolazi do izjednačenja. Iako su pogotkom hrvatskog internacionalca Luke Rakovića došli do vodstva 27:26 minutu do kraja, u posljednjih sekundama primaju gol i osvajaju samo bod.

Lukasz Gierak i Dener Jaanimaa postigli su po šest pogodaka za domaći sastav, dok je kod Erlangena Christoph Steinert bio najbolji s osam golova. Hrvatski igrači u domaćem dresu odradili su dobru partiju. Raković je na kraju postigao četiri pogotka, dok su Ante Kaleb i Marko Bagarić dodali po jedan.

Važnu pobjedu ostvario je i Hannover koji se još uvijek nada nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone. Prvo poluvrijeme bilo je neizvjesno te su gosti izgledali puno kvalitetnije. Nakon vodstva na poluvremenu, Melsungen je nastavio s dobrom igrom i u nastavku.

U drugom dijelu imali su gosti vodstvo 15:18, no onda su stali i prepustili kontrolu Hannoveru. Malo pomalo, domaći dolaze do izjednačenja (prvog nakon 10:10 u prvom dijelu), a onda i do vodstva 19:18. Tu su se gosti potpuno raspali te polako Hannover zaključuje susret i na kraju slavi s 26:23.

Ovaj dvoboj je bio i mikro dvoboj hrvatskih kružnih napadača. S jedne strane, pobjedničke, stajao je Ilija Brozović, koji je uz Kai Hafnera, bio najbolji strijelac svoje momčadi s pet pogodaka. Na drugoj strani stajao je Marino Marić koji je za Melsungen postigao dva pogotka.

Iako remi na gostovanju kod Mindena inače ne bi bio loš rezultat, rukometaši Lemga stvarno mogu žaliti što nisu uzeli puni plijen. Na poluvremenu su imali vodstvo 8:13, a u nekoliko navrata su vodili i sa šest golova razlike.

U drugom dijelu ne padaju odmah u igri te imaju vodstvo 13:19 čime nagovješćuju prilično sigurnu pobjedu. Čak niti tada nisu potpuno potonuli jer 15 minuta prije kraja vode 16:21. Ipak, tu kreće potpuni pad i Minden serijom 6:1 dolazi do izjednačenja. Gosti su očito za Uskrs željeli pokloniti Mindenu bod jer im niti vodstvo 22:24 pet minuta do kraja nije bilo dovoljno.

Kod Mindena je najbolji bio Marian Michalczik s pet pogodaka, dok je za gostujući Lemgo Patrick Zieker postigao isti broj golova.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713