Slovensko finale: Krka slavila protiv Sixt Primorske i plasirala se u ABA ligu

Sportnet • srijeda, 04.04.2018.

U finalu završnog turnira Druge Aba lige, koje se održalo u Čačku, Krka je slavila protiv slovenske Sixt Primorske (87:73) te tako osvojivši Drugu Aba ligu plasirala se sljedeće sezone u prvi razred regionalne košarke...

PIŠE: Jan Šneler

Nakon što je Krka u polufinalu slavila protiv domaćeg Borca iz Čačka koji je kao prvi završio regularan dio sezone, slovenski klub jednakom mjerom je slavio i u finalu. Iako krajnji rezultat to ne otkriva, finale je bilo izuzetno zanimljivo te u prvom dijelu bilo teško procijeniti koja momčad bi mogla slaviti.

Kontrolirala je Krka prvim dijelom utakmice. Vodili su s 18:9 na polovici prve četvrtine, no ulozi su bili veliki i teško je bilo za očekivati da će se Sixt Primorska samo tako predati. Hodžić je tricom u posljednjim sekundama četvrtine smanjio zaostatak Primorske na 31:29.

Puno koševa postignuto je u prvoj četvrtini, obrane nisu bile toliko dobre a u napadu, što je bilo i za očekivati u ovakvim utakmicama, košarkaši su pokazivali puno više. Druga četvrtina bila je preslika prve u kojoj je Krka bila bolja, dominirala no ponovno nije uspjela slomiti otpor Primorske.

Iako su imali vodstvo 47:40 nešto više od minutu do poluvremena, Krka nije izdržala te na odmor odlazi samo s dva koša prednosti, 47:45. Sve što nisu napravili u prvih 20 minuta, Krka je ipak uspjela u trećoj dionici utakmice. Ponovno su preuzeli kontrolu nad rezultatom, poveli ali sada konačno i uspjeli slomiti protivnika.

Odlično je to izgledalo, Primorska više nije imala rješenja u napadu i u posljednjih deset minuta ulazi se s velikom prednošću Krke 68:54. Primorska je u trećoj četvrtini postigla samo devet koševa a tako se jednostavno u finalu ne može računati na pobjedu.

Posljednja četvrtina bila je samo formalnost i Krka je bez ikakvih problema održavala vodstvo te na kraju slavila sa 87:73. U momčadi Krke najbolji je bio Bratož s 18 poena, dok je hrvatski playmaker Marinelli dodao 16 koševa i četiri asistencije. Kod poražene Sixt Primorske najbolji pojedinac bio je Ferme s 14 koševa.