Važne pobjede Varaždina i Hrvatskog dragovoljca, minimalno slavlje Gorice

Petar Jenjić • subota, 14.04.2018.

Odigrane su još tri utakmice 27. kola Druge HNL. Važnu pobjedu za treće mjesto upisali su nogometaši Varaždina na gostovanju kod Sesveta, kao i Hrvatski dragovoljac u borbi za ostanak protiv Lučkog, dok je do minimalne pobjede na domaćem terenu stigla Gorica protiv Lučkog...

Devetu uzastopnu utakmicu bez poraza, a treću uzastopnu pobjedu, upisala je Gorica koja je na domaćem terenu minimalno slavila protiv Novigrada. Pobjedu domaćinu donio je Henrik Ojamaa u 61. minuti utakmice.

15. je ovo pobjeda za Goricu ove sezone kojom je došla do 52 boda. S druge strane Novigradu je ovo 15. poraz u sezoni kojim ostaje na posljednjem mjestu ljestvice s 24 boda.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za treće mjesto upisali su nogometaši Varaždina koji su slavili na gostovanju kod izravnog konkurenta Sesveta s 2:0. Današnjom pobjedom gosti su stigli na četiri boda više od današnjeg protivnika, imaju ukupno 46.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, ali u nastavku Varaždin ipak uspijeva doći do sva tri boda. Goste je u vodstvo doveo Matija Kolarić u 78. minuti, da bi deset minuta kasnije konačan rezultat postavio Domagoj Drožđek.

Važna tri boda, ali u borbi za ostanak, osvojio je Hrvatski dragovoljac koji je slavio na gostovanju kod Lučkog s 3:2. Domaćinu je ovo 11. poraz u sezoni i trenutno ima 28 bodova, jedan više od današnjeg protivnika.

Goste je u vodstvo doveo Vladimir Burić u 31. minuti, no tek četiri minute kasnije Lučko preko Ennija Travaglije dolazi do poravnanja. U samoj završnici poluvremena domaćin dolazi do preokreta, za vodstvo je zabio Deni Simeunović. Ipak, u prvih osam minuta nastavka Hrvatski dragovoljac postiže dva pogotka i prednost održava do kraja. Za 2:2 zabio je Bruno Bilić, da bi svojim drugim golom na utakmici pobjedu svojoj momčadi donio Burić.