Bundesliga, 30. kolo, 15.04.2018, 15:30 h
Schalke 04
Schalke 04 2:0 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Dario Dodić • nedjelja, 15.04.2018.

Nogometaši Schalkea učvrstili su drugu poziciju u Bundesligi pobjedom u velikom Revierderbyju protiv Borussije Dortmund. Slavili su igrači Domenica Tedesca u Veltins Areni i prvi put nakon 2014. godine svladali ljute rivale iz Dortmunda...

U kolovozu 2014. godine Schalke je posljednji put u prvenstvu slavio protiv Borussije Dortmund. Otad je dvaput slavila Borussia, četiri puta je završilo neriješeno. Malo pozitive u međusobnim ogledima stiglo je u studenom prošle godine, kada je Borussia u svom Signal Iduna Parku imala ogromnih 4:0, no na kraju je završilo 4:4.

Danas je momčad Domenica Tedesca bila bolji protivnik i posve je zasluženo upisala pobjedu protiv ljutih rivala. Nije ovo veliki trijumf Tedesca samo zbog pobjede nad Borussijom, gotovo je izgledno kako će Schalke prvenstvo završiti na drugom mjestu. Još su četiri kola do kraja, Schalke ima četiri boda prednosti ispred Bayera i Borussije, teško je očekivati da će Schalke posustati.

Nakon prilično izjednačene prve trećine igre u završnici prvog dijela nešto je bolje zaigrao Schalke, ali pravih prigoda nije bilo, neprecizni su domaći nogometaši bili u ofenzivi.

Bio je ovo dvoboj dvojice vrhunskih vratara, na kraju je pobjedu izvojevao Fährmann ispred Bürkija, 12. put ove sezone zaključao je vlastitu mrežu po čemu je na vrhu Bundeslige.

Otpor Borussije slomljen je na otvaranju drugog dijela, igrala se 50. minuta, Caligiuri je kreirao prigodu za Konopljanku koji ljevicom pogađa za 1:0 Schalkea. Bio je to 2500. gol Schalkea u Bundesligi.

Zaigrala je i Borussia bolje u ofenzivi, ali Fährmann je bio neprelazan. S druge strane, Bürki je još jednom kapitulirao, u samoj završnici Naldo projektilom postavlja konačnih 2:0.

Branič s izuzetnim nosom za gol dokazao je još jednom da je najbolji golgeter među obrambenim igračima, postigao je šesti gol protiv dortmundske momčadi, protiv nijedne druge momčadi Naldo ne zabija tako redovito.

Marko Pjaca je još jednom susret započeo na klupi. Ovog je puta barem dobio poneku minutu, nakon više od mjesec dana grijanja klupe hrvatski je reprezentativac ušao u igru u 74. minuti. Sigurno mu nije drago jer je u Gelsenkirchen stigao na posudbu iz Juventusa kako bi skupljao minute, ovako ispada da bi vjerojatno redovitije igrao kod Allegrija. Nije ni navijačima jasno jer ih je osvojio svojim atraktivnim potezima, ali teško da se može išta zamjeriti Tedescu s obzirom na rezultate koje ovaj mladi trener postiže.