Bundesliga, 30. kolo, 14.04.2018, 18:30 h
Bayern
Bayern 5:1 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Sportnet • subota, 14.04.2018.

Iako su već osigurali naslov prvaka Bundeslige, nogometaši Bayerna nimalo se ne opuštaju već i dalje nastavljaju dominirati u natjecanju...

PIŠE: Jan Šneler

Ovaj tjedan bavarski klub je definitivno bio u žiži medijskog interesa. Nakon što su prošli u još jedno polufinale Lige prvaka, Bavarci su jučer objavili kako će ih naredne tri godine voditi hrvatski trener Niko Kovač. Osim toga, Bayern se pobrinuo da i danas bude glavna priča Bundeslige.

Bolji početak gosti nisu mogli zamisliti. Josip Drmić se odlično snašao u šesnaestercu, lijepo je prošao Niklasa Sulea i odličnim udarcem matirao Svena Urleicha. Nakon devet minuta igre Borussia Mönchengladbach došla je do vodstva koje na njihovu žalost neće biti dugog vijeka.

Rani pogodak kao da je naljutio Bayern, a u potpunosti ograničio Borussiju. Gosti su se povukli, više zbog Bayernovog pritiska nego zbog razmišljanja kako mogu čuvati rezultat. Nije odmah Bayern izjednačio. Pritisak je trajao dugo, udarci su se redali sa svih strana i onda je u 37. minuti krenuo mini show Sandra Wagnera.

Embed from Getty Images

Sve je napravio Thomas Müller koji je praktički na pladnju servirao pogodak Wagneru u 37. minuti. Svega četiri minute kasnije, isti dvojac u glavnim ulogama, a Bayern dolazi do vodstva. Ovoga puta Müller je poslao visoku loptu, Wagner je pucao glavom, a vratar Borussije Yyan Sommer lošom reakcijom omogućio Bayernu vodstvo od 2:1.

U nastavku susreta, Bayern nastavlja dominaciju. Nije trebalo dugo čekati te je u 51. minuti Thiago Alcantara nakon odbijene lopte poslao loptu u mrežu. Mogao se nešto kasnije u strijelce upisati i James Rodriguez, no Bayernov Kolumbijac pogodio je stativu.

Sve je vodilo ka tome da Borussiju čeka težak poraz. U 68. minuti David Alaba je prekrasnim i preciznim šutem s dvadesetak metara doveo Bavarce u vodstvo od 4:1, a na samom kraju susreta, u 82. minuti Robert Lewandowski svojim pogotkom potpuno je potopio goste.

• narada10814.04.2018. u 21:01
    bavarski navijaci Bayerna ce bit u rapsodiji, ne samo zbog preokreta, nego zato sta je asist za 1:1 i 1:2 dosao od decka iz Minhena, a gol za 1:1 i 1." isto ;-)