Atlético Madrid 3:0 Levante
Levante

Dario Dodić • nedjelja, 15.04.2018.

Nogometaši Atletico Madrida na svoje su stadionu Wanda Metropolitano bez većih problema svladali Levante, uz lijepu asistenciju Šime Vrsaljka i jubilej Fernanda Torresa...

S nešto manje golova nego u prvom međusobnom ogledu ove sezone (5:0) nogometaši Atletico Madrida još su jednom svladali Levante. S 3:0 su došli do 21. pobjede u ovoj sezoni La Lige, pobjede kojom su učvrstili drugu poziciju, pobijedi li Real Madrid Malagu na gostovanju zaostajat će za momčadi Diega Simeonea četiri boda, još je šest kola do kraja.

Još se u prvom poluvremenu i držao Levante u egalu s Atletima, ali zahvaljujući lijepom pogotku Corree iz 33. minute domaćini su na odmor otišli s prednošću. Imao je Jason priliku donijeti egal gostima krajem prvog poluvremena, ali mreža Jana Oblaka nije se zatresla.

Inače, bio je ovo deveti gol Angela Corree u svim natjecanjima, čime je nadmašio svoj najbolji učinak u jednoj sezoni u dresu Atletico Madrida.

Ako je sumnji uopće i bilo tko će kao pobjednik završiti ovaj susret, otklonili su ih domaći nogometaši na samom otvaranju drugog dijela. Bila je to lijepa akcija Atletica, u tri poteza, duboku je loptu dobio na desnoj strani danas vrlo dobri Šime Vrsaljko, hrvatski je reprezentativac iz prve šalje u sredinu, na noge Antoinea Griezmanna, koji poentira za 2:0.

U završnici je i Fernando Torres zatresao mrežu Levantea, 20-ak minuta nakon što je ušao u igru umjesto strijelca drugog gola, Griezmanna. Ovog je puta Correa bio u ulozi asistenta, Torres lijepim pogotkom iz voleja postaje tek peti igrač u povijesti Atletica sa sto golova u La Ligi.

Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta, bio je među boljima u domaćem sastavu.