Branimir Korać • subota, 21.04.2018.

Manchester United igrat će u finalu FA kupa nakon što je na Wembleyju bio bolji od Tottenhama. Iako su Spursi rano poveli, United je uspio okrenuti rezultat i izboriti nastup u finalu...

Za Manchester United ovo je bilo gostovanje, Spursi su napustili White Hart Lane i privremeno igraju na Wembleyju, a upravo na tom stadionu United je izborio finale. Svladao je Spurse s 2:1 u zanimljivom susretu u kojem je loptu najvećim dijelom bila u nogama igrača iz Londona, ali United je ipak bio taj koji je na kraju bio učinkovitiji i izborio je finale.

Za Manchester ovo je čak 20. finale FA kupa i izborio ga je zasluženo. Jose Mourinho može biti zadovoljan, a Mauricio Pochettino ostaje bez trofeja. Protivnik Manchesteru u finalu bit će Chelsea ili Southampton, a Spursi nastavljaju post što se tiče trofeja.

Zanimljiv dvoboj na Wembleyju otvoren je pogotkom Tottenhama već u 11. minuti. Eriksen je odlično ubacio u peterac za natrčalog Delea Allija kojeg braniči Uniteda nisu primijetili i zakucao je loptu iz blizine u mrežu.

Vrlo brzo Spursi su trebali i do drugog pogotka. Odličan ubačaj Sona išao je prema Kaneu, ali prvi strijelac Tottenhama ipak nisu uspio stići loptu i zabiti za 2:0.

Embed from Getty Images

Kada već Tottenham nije uspio zabiti, stigla je kazna u 24. minuti. Paul Pogba ubacio je u kazneni prostor gdje je čuvarima pobjegao Alexis Sanchez i glavom poslao loptu u mrežu.

Do tog trenutka Spursi su dominirali i bili dosta bolji, međutim Manchester je već više puta ove sezone, uostalom kao i sve Mourinhove momčadi kroz karijeru, pokazao kako ne mora biti bolji dojmom da bi došao do rezultata.

Još jednom Manchester je imao sreće u završnici prvog dijela kada je dobro pucao Eric Dier, lopta je usput pogodila Chrisa Smallinga od kojeg se odbija u vratnicu. De Gea je ovdje bio apsolutno nemoćan.

I u drugom dijelu Spursi su izgledali opasnije, ali do pogotka je došao United. U 62. minuti loptu je na rubu 16 metara dočekao natrčali Ander Herrera i zabio za 2:1 nakon što su je jednostavno ostavili Romelu Lukaku i Jesse Lingard.

U nastavku susreta uvukla se nervoza u redove Tottenhama, akcije više nisu bile tako povezane i izuzev jednog kvalitetnijeg pokušaja Eriksena, izostale su veće prilike. Unitedu je tzo odgovaralo, obranio se i s 2:1 prošao u finale.