Cedevita u drugom poluvremenu slomila otpor Šibenika, lagane pobjede Splita i Zadra

Petar Jenjić • subota, 21.04.2018.

U četiri odigrane utakmice 25. kola HT Premijer lige izostala je neizvjesnost i favoriti su upisali pobjede. Vrijednosnice Osijek u borbi za osmo mjesto bile su bolje od Alkara, Zadar i Split lakoćom su slavili protiv Kaštela i Jazina, dok je Cedevita u drugom poluvremenu slomila otpor Šibenika...

Susret između Vrijednosnica Osijek i Alkara ujedno je bio i dvoboj za osmu poziciju koja vodi u doigravanje. Ipak, iz same utakmice izostalo je neizvjesnosti, Osječani su dominirali od početka do kraja i u konačnici došli do pobjede 95:72.

Domaćin je ovom pobjedom stigao na omjer 8-15 i čvrsto drži osmo mjesto, dok gosti neće biti previše razočarani ovakvim raspletom situacije s obzirom na to da je primarni cilj bilo osiguranje ostanka u ligi.

Brokere je do pobjede predvodio Aljoša Šarac s 18 poena i pet skokova, po 15 koševa dodali su Bruno Markulin i Carl Lindbom (šest skokova), dok je Domagoj Vrkić zaključio susret s 13 poena i 11 skokova. Najbolji je kod gostiju bio Filip Krajina s 19 koševa, dok je Marko Žuljević dodao 15 poena.

Split je na Gripama bez većih problema slavio protiv Jazina i stigao do 15. pobjede u sezoni. Žuti su slavili sa 111:81 protiv momčadi kojoj je ovo bila posljednja utakmica sezone, a možda i u prvoligaškom društvu. Već je nakon prve četvrtine Split postigao dvostruko više koševa (34:17), a do kraja utakmice bez većih problema sačuvao razliku.

Mike Scott s 25 poena i devet dodavanja predvodio je Split do pobjede, Mario Špaleta dodao je 18 koševa, a Henrik Širko 16 poena i pet skokova. Najbolji je kod Jazina bio Marin Zrnić s 21 poenom.

Kaštela očekivano nisu imala previše šanse u gostima kod Zadra. Drugoplasirana momčad prvenstva u jednosmjernoj utakmici slavila je rezultatom 105:56 i tako stigla do 22. pobjede sezone.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Mislav Brzoja s 24 poena i sedam dodavanja, dok je Domagoj Vuković dodao 20 koševa i deset skokova. Izdvojit ćemo i učinak mladog Jure Planinića koji je zaključio susret s 11 poena, deset skokova i pet asistencija. Goste je predvodio Dino Šipić s 20 koševa i sedam skokova.

Do nove 22. prvenstvene pobjede stigla je i Cedevita koja je na Baldekinu slavila protiv Šibenika sa 75:54. Nakon prvog poluvremena zagrebačka momčad imala je tek sedam koševa viška (38:31), ali odličnom trećom četvrtinom koju dobiva sa 23:6, uspijeva prelomiti dvoboj u svoju korist.

Will Cherry s 18 koševa predvodio je Cedevitu do pobjede, Džanan Musa dodao je 13 poena. Najbolji su kod Šibenika bili Tomislav Gabrić s 14 poena te Domagoj Šarić s 12 koševa i pet skokova.