Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, 21.04.2018, 19:00 h, Rujevica, Rijeka, gledatelja: 5.101

Dario Dodić • subota, 21.04.2018.

Subotnji derbi 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige igran je na Rujevici, Rijeka je u samoj završnici ogleda protiv Osijeka došla do gola vrijednog sva tri boda...

U ne pretjerano lijepom ogledu Rijeke i Osijeka na Rujevici u konačnici su više razloga za slavlje imali domaći nogometaši. Rijeka je i tijekom susreta imala više inicijative, doduše u dobrom dijelu relativno jalove, tek je u samoj završnici uspjela slomiti otpor Osječana koji su na gostovanje stigli sa željom osvojiti bod.

Nije uspjela momčad Zorana Zekića u naumu, iako nije bila daleko. Izdržali su gosti sve do 88. minute s netaknutom mrežom, a onda je džoker s klupe Matjaža Keka, Jakov Puljić, donio sva tri boda Riječanima.

Oba su sastava s pozitivnim rezultatima kola igranog tijekom tjedna ušli u vikend ogled. Osijek je imao dan manje za odmor, izgledali su Osječani prilično neraspoloženo za igru. Jedini koji je nešto pokušavao prema naprijed bio je Dmytro Lopa, iako Sluga nije imao previše posla među riječkim vratnicama.

Uspavanku u prvom dijelu tek je u samoj završnici prekinuo domaći sastav. Igrala se 39. minuta kada je Rijeka došla do prve prave prigode. Heber je izbio pred istrčalog Malenicu, riješio se Rijekin napadač osječkog vratara, ali iskosa iz prilično teške situacije ne pogađa gol.

Bukvica Matjaža Keka u riječkoj svlačionici na poluvremenu očito je urodila plodom jer su domaći ipak zaigrali bolje u nastavku. Istina, prvi je zaprijetio Lopa, s nekih 14 metara iskosa s desne strane prizemnim udarcem šalje loptu kraj gola.

Uzvratio je Acosty, nakon proigravanja Župarića sjurio se po desnoj strani, izašao pred Malenicu, ali Osijekov vratar dobro zatvara kut i izlazi iz ovog ogleda kao pobjednik.

Mogao je i morao Domagoj Pavičić dovesti Rijeku u vodstvo polovicom drugog dijela, Gorgon ga je lijepo poslužio povratnom loptom, ali bivši Dinamovac puca vrlo slabo, lopta odlazi kraj gola.

Slično je završio i Gorgonov pokušaj par minuta kasnije. Lijepo ga je pronašao Zuta, ali Gorgon neometan šalje glavom loptu daleko od gola.

Minutu kasnije ostali su gosti s igračem manje u polju. Mirko Marić u skoku laktom pogađa Župarića u bradu, sudac Jović pokazuje mu drugi žuti karton, Osijek je zadnjih 20-ak minuta morao igrati s igračem manje.

Nesretan splet okolnosti s relativno sretnim završetkom dogodio se domaćima desetak minuta prije kraja. U jednom se sprintu ozlijedio Heber, stradala je stražnja loža lijeve noge odličnom Rijekinom napadaču, zbog čega je primoran na zamjenu bio Kek. U igru je poslao Puljića koji nekoliko minuta kasnije donosi domaćem sastavu pobjedu.

U tim je trenucima Osijek bio s devetoricom na terenu jer se Baraću ukazivala pomoć sa strane i nije dobio dozvolu za povratak na travnjak. Pucao je Kvržić s lijeve strane, nespretno je odbio loptu Malenica, prvi je na odbijancu bio Puljić i lagano poentirao za sva tri boda domaćih.