La Liga, 35. kolo, 29.04.2018, 16:15 h
Deportivo Alaves 0:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 29.04.2018.

Barcelona će večeras imati priliku i matematički osigurati naslov prvaka Španjolske, a morat će to učiniti sama nakon što je Atletico u gostima svladao Alaves...

Da Atletico nije upisao pobjedu u gostima kod Alavesa, Barcelona bi i prije večerašnjeg gostovanja kod Deportiva u La Coruni potvrdila titulu prvaka Španjolske. No Madriđani su slavili s minimalnih 1:0 i Barceloni će biti dovoljan bod da već večeras potvrdi naslov prvaka.

Atletico nije najlakše došao do pobjede, slavio je s tijesnih 1:0 i to pogotkom iz kaznenog udarca u zadnjih 15 minuta susreta.

Diego Simeone u ovom susretu prilično je izmiješao postavu, mislima je bio u uzvratu polufinala Europske lige protiv Arsenala pa su tako odmor dobili Antoine Griezmann, Jan Oblak i Saul Niguez koji nisu niti konkurirali za nastup dok je Diego Godin krenuo s klupe.

Embed from Getty Images

Šime Vrsaljko dobro je odradio svih 90 minuta nakon što je u Londonu isključen te neće nastupiti u uzvratu protiv Arsenala.

Sve ono najzanimljivije događalo se u drugom poluvremenu. Atletico je tu dobio dva kaznena udarca, ona je skrivio Mubarak Wakaso, a nakon što je Antonio Sivera obranio Fernandu Torresu prvi penal, drugi je Kevin Gameiro realizirao.

Imao je domaćin u zadnjih deset minuta nekoliko prilika za poravnanje, ali Atletico se uspio spasiti i na kraju sačuvati sva tri boda, važna u borbi za drugo mjesto s gradskim rivalom Realom.

U sudačkoj nadoknadi Atletico je nepotrebno ostao bez Angela Corree koji je zaradio žuti karton zbog prekršaja, a onda zbog natezanja sa sucem oko udaljenosti od lopte, zaradio je i drugi žuti karton.